jadikovke bivšeg izbornika

Sezona nije ni započela, a Slaven Bilić je u problemima: Požurite, vremena je sve manje!

15.07.2019 u 15:28

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić ovog je ljeta preuzeo momčad ambicioznog engleskog drugoligaša West Bromwich Albiona. Plan je da se WBA već ove sezone iz Championshipa vrati u Premier League, ali to će biti težak zadatak, barem kako sada stvari stoje...

Prvu utakmicu nove sezone Championshipa West Bromwich Albion će igrati 3. kolovoza u gostima kod Nottingham Foresta. Dakle, to službenog početka sezone manje je od tri tjedna, a bivšem hrvatskom izborniku Slavenu Biliću na klupi WBA već 'gori pod petama'.

Realno, sigurno da Bilić ni u najluđim snovima nije očekivao da će se na samom početku mandata naći u tako velikim problemima. Jer situacija nije nimalo blistava, dapače, gotovo da je alarmantna.

Sad je to postalo jasno i samom Slavenu Biliću koji je javno progovorio o problemima s kojima se susreo niti tri tjedna prije početka prvenstva.

'Pod hitno moramo dovesti igrače jer smo izgubili dosta njih i trebamo zamjene. Nadam se da smo blizu toga, ali nije do mene', započeo je Slaven Bilić i nastavio:

'Točnije, ja sam u tome, naravno, ali ne bavim se ja tim i ne dovršavam ja transfere. Zato se i nadam da ćemo ubrzo nekog dovesti jer stvarno je već vrijeme. Ostala su nam samo tri tjedna do početka sezone i od životne je važnosti za momčad da ta očekivana pojačanja dođu najkasnije do kraja ovog tjedna!'

slaven bilic
  • Slaven Bilić
  • Slaven Bilić i Jose Mourinho
  • Dimitri Payet Slaven Bilić
  • Slaven Bilić
  • Slaven Bilić
    +5
Slaven Bilić Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Koliko je situacija loša? Bolje bi bilo kazati - katastrofalna! WBA je preko noći ostao bez čak 13 igrača - šest ih se vratilo u svoje matične klubove jer su bili na posudbi, petorica su napustila klub jer su im istekli ugovori, a dvojica su prodana. Craig Dawson i Jay Rodriguez bili su ponajbolji igrači WBA prošle sezone, Rodriguez je prodan Burnleyu za 12 milijuna eura, a Dawson je otišao u Watford za šest milijuna eura.

Pojačanja? Kako da ne! Za sada je stigao samo naš Filip Krovinović na posudbu iz Benfice, a od zvučnijih imena tu je bivši bek Arsenala Kieran Gibbs, Jake Livermore iz Tottenhama, Velšanin Hal Robson-Kanu... Uz to su i petorica standardnih iz prošle sezone na listi ozlijeđenih, a pitanje je kad će biti potpuno spremni.

I tako je Slaven Bilić u većim problemima od Nike Kranjčara u Bayernu jer trener West Bromwicha sada na pripremama ima samo dva golmana i tek 16 spremnih igrača! I to samo tri tjedna uoči početka sezone. U kojoj se nadaju izboriti povratak u prvu ligu... Sada sve to izgleda kao nedostižan san.