džoker s klupe

Senzacija u Engleskoj: Rekorder FA kupa ispao od drugoligaša

09.01.2022 u 20:54

Nogometaši Arsenala ispali su rano u ovosezonskom izdanju engleskog FA kupa. Drugoligaš Nottingham Forest je kao domaćin u 3. kolu slavio s 1:0.

Pogodak vrijedan prolaska postigao je džoker s klupe Lewis Grabban u 83. minuti. Iako je Arsenal pokušao do kraja izjednačiti domaćin je bez ikakvih problema odbio napade te u sjajnoj atmosferi proslavio veliku pobjedu sa svojim navijačima. U idućem kolu Nottingham Forest na domaćem terenu igra protiv Leicestera.

Nottingham Forest je trenutačno deveta momčad engleskog Championshipa, dok je Arsenal donedavno bio u odličnom nizu od pet pobjeda koji je prekinut domaćim porazom od Manchester Cityja (1:2), a sada je uslijedio i 'nizak udarac' u FA kupu.

Recimo kako je Arsenal s 14 naslova pobjednika rekorder ovog natjecanja među engleskim klubovima, a još je sedam puta igrao u finalima.

Podsjetimo kako su u ranijem nedjeljnom terminu dalje prošli hrvatski reprezentativci Nikola Vlašić i Simon Sluga sa svojim momčadima.

Vlašić je bio u udarnoj momčadi West Hama koji je pobijedio Leeds na domaćem terenu 2:0. Prvi pogodak u ovom dvoboju premierligaša postigao je Lanzini u 34. minuti i sve do sudačke nadoknade trajala je neizvjesnost koja je isparila golom Bowena u 93. minuti za 2:0 West Hama. Vlašić je igrao do 88. minute te je imao veliki utjecaj u akciji kod prvog gola.

Hrvatski reprezentativni vratar Simon Sluga ostao je na klupi za pričuve Lutona tijekom cijele utakmice, a njegova je momčad bila uvjerljivi domaćin te je svladala Harrogate, člana četvrte lige, s 4:0.

FA kup, 3. kolo:

Nottingham Forest - Arsenal 1-0 (Grabban 83)

Cardiff - Preston 1-1, 2-1 (Davies 42, Harris 116 / Johnson 54-11m)

Luton - Harrogate 4-0 (Adebayo 18, Jerome 50, Naismith 80, Berry 88)

Stoke - Leyton 2-0 (Ince 43, Campbell 89)

Liverpool - Shrewsbury 4-1 (Gordon 34, Fabinho 44-11m, 90+3 Firmino 78 / Udoh 27)

Tottenham - Morecambe 3-1 (Winks 74, Lucas Moura 85, Kane 88 / O'Connor 33)

Wolverhampton - Sheffield United 3-0 (Podence 14, 80, Semedo 72)

West Ham - Leeds 2-0 (Lanzini 34, Bowen 90+3)

Charlton - Norwich 0-1 (Rashica 79)