CRNA MAČKA

Senzacija u Bundesligi; Bayern na koljenima

05.12.2015 u 18:07

Borussia Mönchengladbach ponovno se je pokazala kao 'crna mačka' za Bayern, nanijevši mu u 15. kolu prvi poraz u Bundesligi

Borussia je u subotu na svom terenu slavila sa 3-1, a sve je odlučeno u 14 minuta drugog poluvremena, u razdoblju od 54. do 68. minute, kada su za domaćina zabili Oscar Wendt, Lars Stindl i Fabian Johnson. Utješni pogodak za Bayern postigao je povratnik u momčad Franck Ribery (81), koji je zbog ozljede pauzirao devet mjeseci.

I prošle sezone je Borussia Moenchengladbach imala pozitivan skor protiv Bayerna, pobjedu i remi (2-0 i 0-0). Otkad je promijenila trenera Borussia Moenchengladbach već deset kola je bez poraza.

U prošlom kolu Hamburger je u gostima svladao Werder sa 3-1, uz gol i asistenciju hrvatskog veznjaka Ive Iličevića, ali u ovom kolu HSV je kod kuće je izgubio od Mainza 1-3. Za goste su zabili Jairo (16, 51) i Christian Clemens (76). Ivo Iličević, koji je igrao do 65. minute, uputio dva bezopasna udarca. Ivica Olić napokon je dobio priliku, ušao je u 57. minuti, ali bez učinka.

Meksički napadač Javier Hernandez Chicharito ponovno je bio strijelac za Bayer Leverkusen, ali njegov pogodak samo je ublažio poraz od Herthe 1-2.

U derbi susretu kola Borussia Dortmund je slavila kod Wolfsburga s 2-1, te sada zaostaje za vodećim Bayernom samo pet bodova. Gosti su vodili pogotkom Marca Reusa iz 33. minute, a Wolfsburg je izjednačio preko Ricarda Rodrigueza iz penala u 90. minuti. No, u sudačkoj nadoknadi Shinji Kagawa donosi pobjedu Borussiji.