BUNDESLIGA

Schalke slavio peti put zaredom

28.01.2012 u 22:40

Nogometaši Schalkea ponovno su se priključili Bayernu i Borussiji Dortmund na vrhu bundesligaške ljestvice. Momčad iz Gelsenkirchena je kao gost u posljednjoj subotnjoj utakmici 19. kola svladala Köln s 4:1.

Bayern, Borussia (D) i Schalke ponovno su izjednačeni s po 40 bodova, dok Borussia (M), koja u nedjelju gostuje kod Stuttgarta, zaostaje četiri boda.

Sve je za Köln u subotu krenulo sjajno budući da je Lukas Podolski već u četvrtoj minuti ljevicom s 18, 19 metara matirao Larsa Unnerstalla. Zadržali su domaći prednost sve do 60. minute kada je Ciprian Marica nadvisio Kölnovu obranu i zabio svoj prvi ovosezonski pogodak.

Zanimljivo, na drugi je čekao samo 12 minuta. Lopta koju je uputio Klaas-Jan Huntelaar odbila se od vratnica, a rumunjski reprezentativac ju je pospremio u mrežu za vodstvo Schalkea 2-1. Nije time, međutim, zaustavljena Kölnova nizbrdica. U 78. je minuti Slovenac Mišo Brečko kao posljednji čovjek obrane u šesnaestercu srušio Juliana Draxlera, a Huntelaar je s bijele točke postigao svoj 16. pogodak sezone. Priču je napokon u 82. minuti zaključio Marco Höger.

Schalke je na taj način prvi put u pet godina ostvario pet prvenstvenih pobjeda zaredom, dok je Köln već sedmi put ove sezone izgubio s najmanje tri gola razlike.

Spomenimo još da je Mato Jajalo odradio svih 90 minuta za domaće.