bundesliga

Schalke 'skrojio' vrh ljestvice Bundeslige; 'rudari' su sredili Borussiju (M) i 'pogurali' RB Leipzig

17.01.2020 u 23:09

Nogometaši Schalkea pobijedili su Borussiju M'gladbach 2:0 u prvoj utakmici drugog dijela njemačkog prvenstva, odigranoj u petak na Schalke Areni u Gelsenkirchenu...

Vodeći gol za Schalke postigao je Suat Serdar u 48. minuti, a deset minuta poslije za vodstvo 'rudara' 2:0 pogodio je Austrijanac Michael Gregoritsch, koji je asistirao kod prvog gola.

Schalke se ovom pobjedom privremeno probio na četvrto mjesto s 33 boda, koliko ima i trećeplasirani Bayern uz utakmicu manje. Vodeći RB Salzburg ima 37 bodova, a Borussia M'gladbach ovim je porazom ostala bez prilike da - barem za sada - preuzme vrh prvenstvene ljestvice te je ostala na drugom mjestu s 35 osvojenih bodova.

Šest od preostalih osam utakmica 18. kola na rasporedu je u subotu, još dvije u nedjelju.