• Zadnja izmjena 20.10.2013 21:23
  • Objavljeno 20.10.2013 u 21:23
Ivan Santini Kortrijk

Izvor: Screenshot / Autor: youtube

Ivan Santini nastavlja svoju bajku u Belgiji. U 12. kolu Jupiler lige mladi je Zadranin u dresu KV Kortrijka postigao hat trick u pobjedi 4:1 protiv drugoplasirane momčadi natjecanja Cluba Bruggea.

Četvrta je ovo pobjeda Kortrijka u nizu i potvrda da gostujući uspjeh kod Anderlechta (0:1, Santini) nije bio plod slučajnosti.

Santini je u nedjelju svoju momčad doveo u vodstvo u 21. minuti udarcem s bijele točke. Engels je izjednačio 11 minuta kasnije. U 37. minuti drugi žuti i isključenje zaradio je igrač Club Bruggea Sutter.

Brojčano nadmoćniji domaćin u drugom je poluvremenu do nogu dotukao renomiranog protivnika. Prvo je Coulibaly doveo Kortrijk u vodstvo 2:1, a da bi Santini u 65. otkloni sve dvojbe oko pobjednika golom za 3:1. U sudačkoj nadoknadi dosuđen je još jedan jedanaesterac za domaćine kojeg je Santini realizirao za svoj 11. gol u prvenstvu, 12. u sezoni (jedan je zabio u Kupu) i konačnih 4:1.

Clubu Brugge ovo je bio prvi poraz u sezoni.