europsko ekipno prvenstvo

Sandra Perković nakon najdužeg hica sezone: Priželjkivala sam čak i dalji hitac, ali mislim da još nisam spremna

10.08.2019 u 20:49

Svjetska prvakinja u disku Sandra Perković pobijedila je na natjecanju Ekipnog prvenstva Europe u atletici - 2. liga u Varaždinu s hicem od 68.58 metara, njezinim najdužim hicem ove sezone, a hrvatska atletska reprezentacija je šesta nakon prvog dana natjecanja.

Sandra je u prvom od četiri pokušaju na natjecanju bacila 59.85 metara, no u drugom pokušaju je disk hitnula na respektabilnih nedostižnih 68.58, što je najduži hitac u povijesti natjecanja u Drugoj ligi i treći ove sezone u svijetu. U preostala dva pokušaja Sandra je prestupila, ali je bila jedina hrvatska pobjednica prvog dana u Varaždinu.

'Bilo je odlično, bacila sam disk jako daleko. Znala sam da sam dobra, čak sam se malo pribojavala same sebe da ne napravim opet neke iste tehničke pogreške. Najvažnije mi je bilo da prvi bude ispravan', rekla je Perković nakon natjecanja te dodala da je konkurencija u drugoj ligi bila jača nego u prvoj.

'Tamo je pobijedila je djevojka sa 61 metrom. Ja sam priželjkivala možda čak i dalji hitac, ali mislim da još nisam spremna. Ovo je malo drugačije natjecanje i mislim da je atmosfera bila odlična, a meni je bilo najbitnije osvojiti 12 bodova', kazala je Perković koja je komentirala atmosferu u reprezentaciji.

'Jako sam ponosna na našu reprezentaciju, pomlađeni smo i to su male zvijezde koje dolaze. Ja ih znam sve i drago mi je da sam ja kao kapetanica donijela maksimalan broj bodova. A sutra (op.a. u nedjelju) neka kapetanica bude Sara Kolak', završila je Sandra Perković.

• +21
Varaždin: Ekipno prvenstvo Europe u atletici - 2. liga, Sandra Perković Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska je šesta sa 149 bodova, a vodi Estonija s 185 bodova.

Filip Mihaljević bio je drugi u kugli s odličnim hicem od 21.03 metra, čime je potvrdio dobru formu pred predstojeće SP u Dohi. U ovoj disciplini najbolji je bio Luksemburžanin Bertemes s 21.64 metra. Drugo mjesto zauzeo je i Sanjin Šimić u skoku udalj s 7.63 metara, 15 centimetara manje od pobjednika Misansa iz Latvije.

Anamarija Kožul osvojila je odlično treće mjesto u kladivu s hicem od 64.79 metara, a treća je bila i Ida Šimunčić, koja je na 400 prepone s vremenom od 58.66 sekundi bila nadomak osobnog rekorda.Lucija Pokos je na 100 metara s 12.36 sekundi bila deseta, a Lana Juriša je zauzela osmo mjesto u skoku s motkom s preskočenih 3.65 metara.

Ivona Zemunik je bila šesta na 800 metara s istrčanim osobnim rekordom (2:08.45), a šesta je bila i Marija Ivanković u troskoku s 12.81 metara. Katarina Vukančić je osvojila devetu poziciju na 3000 metara (9:56.81), Kristina Dudek peta na 400 metara (54.72), a Sandra Šrut osma na 3000 zapreke s vremenom od 11:33.57 minuta.

Zvonimir Ivašković je s istrčanih 10.84 sekundi zauzeo peto mjesto na 100 metara, a Mateo Parlov je na 400 prepone bio sedmi s 52.47 sekundi. Bartul Bašić je u koplju bio peti s 65.17 metara, a na 1500 metara Daniel Ivaničić je na cilj došao osmi s 3:59.80 minuta. Mateo Ružić je s 47.43 sekundi bio četvrti na 400 metara, Filip Mrčić sedmi u skoku uvis s preskočenih 2.06 metara, a Petar Bratulić osmi na 5000 metara s osobnim rekordom od 14:52.09 minuta.

Hrvatska ženska štafeta 4x100 metara bila je deveta (45.91), a muška štafeta na istoj dionici s 41.20 sekundi zauzela je osmo mjesto.

Na natjecanju sudjeluju reprezentacije Austrije, Bugarske, Cipra, Danske, Estonije, Gruzije, Izraela, Latvije, Luksemburga, Malte, Slovenije i Hrvatske.Samo prvoplasirana reprezentacija iz Varaždina odlazi u viši rang, dok posljednjih pet ispada u nižu ligu. Drugi i završni dan na rasporedu je u nedjelju.

Izvor: Pixsell