Ronaldova majstorija za 2:0 Corinthiansa

• Objavljeno 18.06.2009 u 10:08
Ronaldo

Ronaldo

Izvor: Reuters / Autor: -

Nekada najbolji nogometaš na svijetu Brazilac Ronaldo je u finalu Brazilskog kupa pokazao još jednom da 'majstor ostaje majstor' te je zabio drugi pogodak u pobjedi Corinthiansa protiv Internacionala

U prvom susretu finala brazilskog nogometnog Kupa Corinthians je pobijedio Internacional 2:0. Drugi pogodak na utakmici postigao je Ronaldo. Bio je to njegov 11. gol od kada je stigao u Corinthians, ali tek prvi u zadnja dva mjeseca. Bivši najbolji nogometaš svijeta postigao je pogodak u 53. minuti, nakon što je Jorge Henrique doveo domaćine u vodstvo sredinom prvog poluvremena.

Corinthians je do sada dva puta slavio u Kupu (1995, 2002), dok je Internacional jednom bio pobjednik (1992).

Uzvratni susret je prvog srpnja, a pobjednik brazilskog Kupa izborit će plasman u Copa Libertadores kao jedan od pet brazilskih predstavnika u tom natjecanju.