NJEGOVA RIJEČ IMA TEŽINU

Robert Prosinečki vrlo iskreno o porazu Hajduka i izgledima Dinama u Ateni

18.08.2023 u 14:01

Legendarni hrvatski reprezentativac, a danas trener NK Rudeš, komentirao je nastupe Dinama i Hajduka u srazu s grčkim predstavnicima AEK-om, odnosno PAOK-om

Nogometaši Hajduka porazom 3:0 u Solunu od PAOK-a ispali su iz europskih natjecanja za ovu sezonu. Dinamo je pak u utorak doživio poraz u Zagrebu od AEK-a, u sklopu trećeg pretkola Lige prvaka, ali u subotu ima priliku u Ateni nadoknaditi 1:2 te ostati u igri za najelitnije klupsko natjecanje.

Ipak, bez obzira na ishod u Ateni, Modrima je zagarantiran nastup u Europi ove jeseni. Pitanje je samo u kojem rangu.

Robert Prosinečki osvrnuo se na obje momčadi te najavio što Dinamo može očekivati u Ateni.

'Gledao sam Hajduk jer igramo s njim u nedjelju (op.a,. Prosinečki s Rudešom dočekuje Splićane u 18.50 sati, MAXSport 1), ali gledao bih ga ionako. Šteta što se u tim utakmicama možda nije dao i neki gol. Gledali smo Hajduk koji je u prvom poluvremenu imao dvije, tri jako dobre prigode. I da je zabio gol, sigurno bi rezultat bio drugačiji, odnosno pitanje je kako bi se utakmica razvila. Možda bi se dogodio čak i prolaz. No na kraju se to ipak nije dogodilo. U nogometu se događaju kiksevi, odnosno taj penal. I sve se preokrenulo na drugu stranu. A onda je u zadnjih 20 minuta PAOK dominirao. I kada su zabili taj drugi gol, Hajduka više nije bilo. Teško se bilo vratiti nakon toga.

Slično se dogodilo i u Maksimiru, gdje je Dinamo dominirao, bio bolji, dao gol. Čak imao i tu priliku u zadnjoj minuti, ali je Ukrajinac promašio. AEK je pokazao da je odlična ekipa, pogotovo u drugom poluvremenu, kada je dominirao Dinamo. Istina, Dinamo je uspio dva puta izaći, čak je i Emreli pogodio vratnicu. Ali, u biti, Dinamo je pao u drugom poluvremenu ne samo zbog 'fizike', već zato što je AEK bio puno bolji. Teška utakmica čeka Dinamo u Ateni. Znamo kakva će biti atmosfera, AEK igra doma.'

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport