pogledajte golove s rujevice

Rijeka u regionalnom derbiju srušila Istru 1961, ali treneru Igoru Bišćanu veselje je pokvarilo...

01.03.2019 u 20:07

U prvoj utakmici 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Rujevici je Rijeka svladala Istru 1961 2:0, a pogotke su zabili Alexander Gorgon i Robert Murić

Iznenađenje pred više od četiri tisuće gledatelja nije se dogodilo i Rijeka je ostala 'crna mačka' za regionalnog rivala. Naime, ovo je bila 21. utakmica ova dva kluba u Rijeci, a gosti nikada nisu osjetili slast pobjede.

U uvodu 'Derbija della Učka' gosti su vrlo dobro parirali domaćim nogometašima, ali kako je utakmica odmicala Rijeka je postajala sve opasnija i sve je lakše dolazila do Istrinog šesneaesterca.

Iako se činilo da će se na odmor otići bez golova, u 43. minuti Rujevica se veselila. Murić je izveo korner, a najviši u skoku kod prve vratnice bio je Gorgon za 1:0.

Samo minutu kasnije Istra se mogla vratiti u igru, ali je Sluga sjajnom reakcijom zaustavio pokušaj Obenga.

U nastavku obje momčadi imale su svoje prilike. Rijeka je krenula po drugi pogodak s kojim bi prelomila utakmicu, a Istra po izjednačenje. No u dobrim situacijama nije bilo preciznosti niti s jedne strane, a ako je nešto i prošlo na pravom mjestu su bili vratari.

I tako je sve bilo do druge od tri minute sudačke nadoknade, a onda je Halilović ubacio, a Murić poentirao za konačnih 2:0.

No, trener domaćina Igor Bišćan ne može uživati u trijumfu veseliti se, jer su se ionako dugoj listi ozlijeđenih igrača pridružili Punčec i Gorgon koje je morao prisilno izvaditi iz igre u 13. odnosno 51. minuti. Koliko su povrede ozbiljne znat će se nakon detaljnih liječničkih pregleda.

• +7
Rijeka - Istra 1961, 23. kolo HT Prve lige, 2018/19. Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Rijeka se pobjedom učvrstila na drugoj poziciji sa 44 boda, 13 manje od nedodirljivog Dinama. Iza riječkog prvoligaša slijede Osijek sa 40 i Lokomotiva sa 36, svi oni imaju utakmicu manje od Riječana. Istra 1961 ostala je predzadnja sa 17 bodova.