DRAMA NA POLJUDU

Rijeka iz penala izbjegla poraz, Hajduk ima zbog čega žaliti nakon derbija!

11.03.2017 u 18:58

U 24. kolu MAXtv Prve lige nogometaši Rijeke u gostima kod Hajduka odigrali su 1:1 i tako izbjegli prvi poraz sezone, ali i dopustili Dinamu da se približi na četiri boda razlike...

Riječani su još jednom pokazali karakter i izbjegli poraz. Momčad Matjaža Keka izvukla se u nedavnim dvobojima protiv Osijeka i Lokomotive, a nije poražena ni protiv Hajduka ove subote u Splitu, no ovaj put nije niti pobijedila. Ipak, domaćin može više žaliti jer je vodio većim dijelom susreta i odigrao je svoju najbolju utakmicu u 2017. godini.

• +8
MAXtv 1. HNL, 24. kolo, HNK Hajduk - HNK Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Jadranski derbi nije razočarao. Hajduk je bio taj koji je pred svojim navijačima bolje otvorio utakmicu, ali početni pritisak nije urodio izrazitim prilikama, već je Rijeka u 15. minuti iz jedne kontre prva zaprijetila. Bivši igrač splitskog kluba Franko Andrijašević odlično je ukrotio loptu, no njegov udarac završio je u bloku.

Hajduk - Rijeka, prilika Andrijaševića 15' Autor: YouTube

U 22. minuti Splićani su odgovorili na pravi način. Odličnu akciju Futacs je završio snažnim udarcem s lijeve strane, no Prskalo se istaknuo sigurnom obranom.

Hajduk - Rijeka, prilika za Futacsa 22' Autor: YouTube

U 32. minuti Hajduk je poveo, na oduševljenje Poljuda. Činilo se da akcija Hamze Barryja i Futacsa neće uroditi plodom, no sudar Prskala i Martića omogućio je Gambijcu da odbijenu loptu pošalje u praznu mrežu i dovede domaćina u vodstvo.

Hajduk - Rijeka 1:0 (Hamza 32) Autor: YouTube

Do kraja prvog dijela gosti su u nekoliko navrata zaprijetili, a loptu je u mrežu poslao Mario Gavranović u 44. minuti, no poništen je gol opravdano zbog zaleđa.

Hajduk - Rijeka, poništen gol Gavranovića 44' Autor: YouTube

U drugom dijelu nastavile su se dobre akcije gostiju, a Mario Gavranović u 55. minuti izbio je pred Stipicu, no Hajdukov golman odlično je reagirao.

Hajduk - Rijeka, velika prilika Gavranovića 55' Autor: YouTube

U 63. minuti domaći su imali veliku priliku udvostručiti prednost zahvaljujuću Futacsu koji je sam probio obranu Rijeke, no Prskalo se ipak ispriječio na putu do pogotka mađarskom napadaču.

Hajduk - Rijeka, prilika Futacsa 63' Autor: YouTube

Riječani su poraz ipak uspjeli izbjeći u 81. minuti, zahvaljujući pogotku Romana Bezjaka s bijele točke kojem je prethodio prekršaj Nižića na Andrijaševiću koji je bio u naletu i prijetio sjuriti se prema Stipici.

Hajduk - Rijeka 1:1 (Bezjak 81) Autor: YouTube

Bakljada i utrčavanje igrača produžilo je utakmicu i Hajduk je u sudačkoj nadoknadi bio bliže pobjedi, no Ohandza nije uspio zabiti.

Hajduk - Rijeka, prilika Ohandze 90'+6 Autor: YouTube

Rezultat se do kraja nije mijenjao pa je riječka prednost nad Dinamom smanjena na četiri boda, no ostala je Kekova družina jedina neporažena momčad MAXtv Prve lige. Hajduk pak nastavlja svoju bitku s Osijekom za treću poziciju na ljestvici...

Hajduk - Rijeka, izjave trenera Autor: YouTube