OSTAJE OPTIMIST

Matjaž Kek u svom filmu nakon derbija: Kako je završio Dinamo?

11.03.2017 u 20:19

Matjaž Kek zadovoljan je što je izbjegnut poraz Rijeke na Poljudu i s optimizmom čeka nastavak prvenstva, dok Joan Carillo hvali igrače Hajduka koji su na pravi način pristupili utakmici...

Hajduk i Rijeka remizirali su na Poljudu ove subote. Splićani su poveli golom Hamze u 32. minuti, a izjednačio je Roman Bezjak u 81. minuti iz penala pa su gosti ostali neporaženi ove sezone u MAXtv Prvoj ligi, a Hajduk daleko iza vodeće dvije momčadi prvenstva.

• +8
MAXtv 1. HNL, 24. kolo, HNK Hajduk - HNK Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

'Bila je to teška utakmica između dvije jake ekipe. Ponosan sam na momčad koja je cijelo vrijeme težila pobjedi. No, to je nogomet,' izjavio je nakon susreta trener splitskog kluba Joan Carillo te se osvrnuo na pehove u derbijama na Poljudu, jer je Hajduk u prosincu od Dinama izgubio tek u sudačkoj nadoknadi:

'To je teško, ponajviše za navijače koji su sjajni. Ekipa se borila do samog kraja, no igrala je protiv odličnog protivnika. Bilo je prilika zabiti drugi gol i riješiti utakmicu, no vrlo sam zadovoljan ponašanjem igrača na terenu. Ovo je način kako se poboljšati.'

Hajduk - Rijeka 1:1 (24. kolo 2016./17.), sažetak Autor: YouTube

U riječkom taboru također nisu nezadovoljni remijem.

'Bio je to jedan agresivan derbi. U prvom poluvremenu bilo je premalo toga s naše strane, s burom je teško bilo igrati, a u drugom smo popravili neke stvari i mislim da je rezultat realan. Opet se pokazao karakter mojih igrača koji su uspjeli preokrenuti rezultat, ali mi smo znali da nas čeka teška utakmica, Hajduk je bio izuzetno agresivan,' izjavio je Matjaž Kek i onda iznenadio pitanjem:

'Kako je završio Dinamo?'

Hajduk - Rijeka 1:1 (Bezjak 81) Autor: YouTube

Kada je slovenski stručnjak saznao da su 'modri' pobijedili Split s visokih 4:0, mirno je zaključio:

'Imamo još četiri boda prednosti i moramo gledati naprijed. Prvi smo i moramo biti pozitivni. Šteta što u pojedinim trenucima nismo pokazali dovoljno, ali znali smo da nas čeka jedan motivirani Hajduk. Već razmišljamo o kup uzvratu protiv Osijeka.'

Hajduk - Rijeka, izjave trenera Autor: YouTube