FIORENTINA - ATALANTA

Remi u Firenci, na utakmici najgore prošao Hrvat koji je glavom udario u teren

17.04.2023 u 22:51

U posljednjem susretu 30. kola talijanske Serie A nije bilo pobjednika, u Firenci su nogometaši Fiorentine i Atalante odigrali 1:1

Atalanta je povela u 37. minuti nakon lijepog prodora Danca Maehlea koji je zabio za 1:0. No, Fiorentina je izjednačila početkom drugog poluvremena kada je dosuđen dvojbeni kazni udarac uslijed, navodnog, igranja rukom Toloija. S bijele točke je miran bio Arthur Cabral koji je zabio za konačnih 1:1. Do kraja je Fiorentina bila bliže osvajanju preostala dva boda, ali je propustila dvije vrlo dobre prilike.

Atalanta je ostala na šestoj poziciji na ljestvici, dok je Fiorentina deveta.

Hrvatski nogometaš Josip Brekalo u igru je za Fiorentinu ušao početkom drugog poluvremena, ali je zbog ozljede glave morao napustiti igru već u 64. minuti. Naime, ovaj krilni napadač je nakon ulaska u zračni duel pao na travnjak. Pritom je udario glavom, Fiorentina liječnička služba je ušla na teren te je procijenila da može nastaviti s igrom. To se pokazalo kao pogrešna procjena jer je Brekalo naknadno osjetio vrtoglavicu pa ga je zamijen.

Na drugoj strani Mario Pašalić nije konkurirao za Atalantu u ovom susretu.