BUNDESLIGA

Remi Hoffenheima, Kramarić zaslužan za prvi pogodak

28.08.2016 u 19:52

Hrvatski napadač Andrej Kramarić igrao je 79 minuta za Hoffenheim koji je u susretu 1. kola njemačkog nogometnog prvenstva na svom terenu odigrao 2:2 (0:0) protiv RB Leipziga, te je sudjelovao u prvom pogotku svoje momčadi

Hoffenheim je poveo u 55. minuti iz gužve u kaznenom prostoru gostiju koja se stvorila nakon kornera. Lopta se odbila na nogu Lukasa Ruppa koji je pucao sa 10-ak metara, ona je na putu prema golu dodirnula Kramarića koji je stajao ispred vratara Leipziga, promijenila smjer i odsjela u mreži. Ipak, pogodak je za sada pripisan Ruppu.

Gosti iz Leipziga vrlo brzo su poravnali golom Dominika Kaisera (58), da bi u samoj završnici postignuta još dva gola. Hoffenheim je ponovno poveo preko Marka Utha (83), da bi konačnih 2-2 postavio Marcel Sabitzer (89).

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Hertha je u Berlinu svladala Freiburg sa 2:1 (0:0). Domaći su poveli pogotkom Vladimira Daride (62), da bi se rezultat dva puta mijenjao u sudačkoj nadoknadi. Nicolas Hoefler (90+3) je donio radost gostima, ali ih je vrlo brzo rastužio Julian Schieber (90+5).