Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Nakon pobjede u Bahreinu Christian Horner otkrio je kako njegova momčad i dalje ne podržava Pirellijeve ovogodišnje gume koje smatraju preekstremnima
Sebastian Vettel na stazi Sakhir stigao je do svoje druge ovosezonske pobjede i to u velikom stilu. Nijemac je bio nedodirljiv tijekom cijele utrke i na kraju sa velikom prednošću svladao glavne rivale, koji ga nisu mogli pratiti.
Potrošnja Pirellijevih guma od strane Red Bulla u Bahreinu nije bila problematična, no momčad unatoč pobjedi ostaje kod stava da dobavljač guma pretjeruje s agresivnošću svojeg proizvoda.
'I dalje mislimo da su gume na samom rubu. Četiri ulaska u boks u utrci, to je preekstremno. Neke druge ekipe imaju još veće probleme s gumama od Red Bulla, trebalo bi s njima razgovarati i čuti njihovo mišljenje. Ja mislim da su gume blizu samog ruba i da bi ih trebalo malo vratiti,' izjavio je ravnatelj Red Bulla Christian Horner koji zna što govori, jer Red Bull je bio nedodirljiv prethodnih sezona u utrkama u kojima su gume bile konzervativnije.
'Vidimo da je Ferrari jak, Lotus ima dobar bolid, Mercedes je brz u jednom krugu, dok ostali zaostaju. Neizvjesno je, tijesno i siguran sam da će se prednost mijenjati iz utrke u utrku u Europi. No, vratiti se u Europu nakon dvije pobjede iz četiri utrke, plus drugo mjesto, bio je to dobar početak sezone za nas,' prokomentirao je Horner i situaciju u ukupnom poretku.
