DOMA PO POTVRDU

Realov veliki korak prema polufinalu kupa

22.01.2014 u 09:55

Nogometaši Real Madrida u prvoj su utakmici četvrtfinala španjolskog Kupa kralja kao gosti svladali Espanyol s 1-0

Jedini je strijelac na Cornelli bio Karim Benzema u 25. minuti. Alvaro Arbeloa je s desnog boka nabacio loptu u kazneni prostor, Gareth Bale ju je glavom produžio do Benzeme koji je također glavom iz blizine svladao Kika Casillu. Real je do kraja imao još brojne prilike, ali rezultat se nije mijenjao. Naš je Luka Modrić odigrao za 'kraljevski klub' svih 90 minuta.

Real je napravio više od pola puta do polufinala

Spomenimo i da je Real prije samo devet dana slavio na ovom istom mjestu u prvenstvu, također s 1-0. Madriđanima je ovo bila šesta uzastopna službena utakmica u kojoj nisu primili gol. Također, u svih su pet ovosezonskih utakmica u Kupu kralja, u kojem brani Iker Casillas, bez primljenog pogotka.

Uzvrat protiv Espanyola igra se za tjedan dana, a Real je dosad prošao 12 puta u kupu kad je na Santiago Bernabeu donio prednost 1-0.