MODRIĆ IPAK ZADOVOLJIO

Real više nije najbolji u Madridu, Ronaldo krivi sebe!

29.09.2013 u 11:53

Za poraz od Atletica krivi smo mi igrači, a ne trener Carlo Ancelotti, koji u našem klubu radi sjajan posao, rekao je najbolji napadač Real Madrida Cristiano Ronaldo nakon podbačaja u gradskom derbiju 7. kola Primere

Diego Costa zabio je u 11. minuti za pobjedu Atletica na Santiago Bernabeuu 1-0. Atletico je tako slavio protiv Reala u prvenstvu prvi puta nakon 30. listopada 1999. godine (3-1).

Real Madrid u ovoj utakmici nije opravdao ulogu favorita, nije bio bolja momčad na terenu, a Ronaldo je bio jedan od onih koji je najmanje pokazao…

'Najlakše bi sada bilo okriviti suigrače, ali to ne mogu učiniti. Ja sam igrao loše, kao i moji suigrači. Ne možete uvijek igrati dobro. Možda sam bio i malo umoran, jer smo imali samo dva dana predaha od zadnje utakmice. Nedostajalo mi je svježine. Ali, sve to nije isprika. Atletico je odigrao dobru utakmicu. Mi nismo i zbog toga nismo zaslužili pobjedu. Oni su rano zabili gol, a nama je bilo teško protiv momčadi koja je igrala sa svim igračima iza lopte. Teško nam je bilo zabiti gol,' rekao je Ronaldo.

'Možda i nismo u najboljoj formi, ali ne igramo niti loše. Imamo nove igrače u svlačionici, novu taktiku, moramo se skupiti i odigrati bolje u idućim utakmicama. Od ovog poraza ne treba raditi dramu. Trener nije ništa kriv, krivi smo mi, igrači. Ancelotti radi odličan posao, jedan je od najboljih trenera koje sam imao u karijeri i vrlo smo zadovoljni s njime.'

'Pet bodova zaostatka za Barcelonom i Atleticom je velika razlika, ali pamtim i veće razlike koje su se nadoknađivale. Imamo još puno utakmica pred nama, u prvenstvu i svim natjecanjima. Moramo samo naporno raditi i napredovati, jer imamo puno toga za osvojiti ove sezone,' optimistički je zaključio portugalski napadač.

Ugledni nogometni portal Goal.com dodijelio je ocjene igračima koji su nastupili u gradskom derbiju na Santiago Bernabeuu. Luka Modrić, koji je ušao u igru u momčadi Reala početkom drugog poluvremena umjesto Di Marije, prema ocjeni Goal.coma je bio među boljim igračima domaće momčadi i dobio je solidnu trojku. Najbolje ocijenjeni igrač Reala je vratar Diego Lopez (3.5), dok su slabe dvojke dobili Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Angel Di Maria i Karim Benzema.

Igrač utakmice je Diego Costa, strijelac jedinog gola na utakmici u 11. minuti, s ocjenom 4.5.