liga prvaka

Real u spektakularnoj utakmici dobio Napoli; Luka Modrić 'asistirao' za pobjedu

03.10.2023 u 23:23

Nogometaši Real Madrida u fantastičnoj su utakmici slavili 3:2 kod Napolija u 2.kolu Lige prvaka

Real je slavio kod najvećeg konkurenta u skupini Napolija i napravio veliki kora prema nokaut fazi.

Talijanski prvak je poveo već u 19. minuti utakmice golom Norvežanina Lea Ostgarda nakon pogreške Realovog golmana Kepe.

Real je preokrenio u prvom dijelu golovima Viniciusa i Belinghama u 27. i 34. minuti. Zielinski je iz penala izjednačio u 54. minuti, a pobjedu je 'kraljevskom klubu' donio Federico Valverde bombom u 78. minuti.

• +19
Napoli -Real Madrid, Liga prvaka, 3.10.2023. Izvor: EPA / Autor: CIRO FUSCO

I baš je kapetan 'vatrenih' Luka Modrić, koji je ušao u igru u 65. minuti, pokrenuo akciju za pobjedu.

U 78. minuti Modrić je izveo korner s desne strane, odbila se lopta do Federica Valverdea koji je snažno opalio i zakucao loptu u domaći gol. Odbila se ta lopta od nesretnog golmana Napolija Mereta za potvrdu važne pobjede Reala.

Ranije danas u istoj skupini Braga je u gostima pobijedila Union Berlin 3:2. Real sad ima šest bodova, Napoli i Braga po tri, a Union Berlin je bez bodova. U sljedećem kolu Napoli dočekuje Union Berlin, dok Real dočekuje Bragu.

• +3
Union Berlin - Sporting Braga, Liga prvaka, 3.10.2023. Izvor: EPA / Autor: Filip Singer