KUP KRALJA

Real bez iznenađenja, kraj za Rakitića

19.12.2013 u 03:03

Nogometaši Real Madrida izborili su osminu finala španjolskog Kupa kralja, što nije uspjelo i Sevilli Ivana Rakitića...

Real je nakon blijedih 0-0 u prvoj utakmici na gostovanju kod trećeligaša Olimpic Xative slavio u uzvratu na svom Santiago Bernabeuu s 2-0 golovima Asiera Illarramendija, njegovim prvim u dresu Reala, te Angela di Marije.

Real je zaigrao sa šarenim sastavom, bez Cristiana Ronalda i Garetha Balea, a u kadru "kraljevskog kluba" nije bilo niti Luke Modrića.

Sevilla nije uspjela obraniti 1-0 prednost iz prve utakmice protiv trećeligaša Racinga iz Santandera i izgubila je 2-0 na svom Sanchez Pizjuanu. Završila je Sevilla susret s dvojicom igrača manje, Stephaneom M'Biom, koji je isključen u 62. minuti, te Fernandom Navarrom koji je pocrvenio u 90. minuti.

Golove za Santander zabili su David Miguelez iz jedanaesterca, te onaj pobjednički, Mamadou Kone u posljednjim trenucima. Rakitića nije bilo niti na klupi seviljskog sastava.

Kup kralja, šesnaestina finala, uzvratne utakmice:

Real Madrid - Olimpic Xativa 2-0, prva utakmica 0-0 (Illarramendi 16, Di Maria 28-11m)

Sevilla - Racing Santander 0-2, 1-0 (Miguelez 63-11m, Kone 90)

Atletico Madrid - Sant Andreu 2-1, 4-0 (Hernandez 79, Alderweireld 90 / Carroza 14)

Almeria - Las Palmas 0-0, 3-1

Betis - Lleida 2-2, 2-1 (Paulao 5, Antonio Amaya 10 / Monforte 38, Jaime Mata 55)

Real Sociedad - Algeciras 4-0, 1-1 (Javi Ros 40, Seferović 67, Griezmann 70, Vela 75)