i dalje bez pobjede

Razočarani trener rukometaša PPD Zagreba Ivica Obrvan je nakon još jednog poraza u Ligi prvaka očajnički zavapio: Puna mi je kapa...

28.10.2021 u 12:49

Rukometaši PPD Zagreba nastavili su po starom, nizati poraze u Ligi prvaka. Posljednji u nizu onaj je od francuskog doprvaka Montpelliera 25:22 u Areni Zagreb. Ove sezone 'zagrebaši' imaju tek remi i čak pet poraza koji su se nadovezali na čak 14 iz prošle. Čini se kao da nema kraja ovoj agoniji

Od posljednjih 20 utakmica u EHF Ligi prvaka 'zagrebaši' su izgubili njih čak 19! I jednom remizirali... Ništa bolje nije bilo ni u srijedu navečer u Areni Zagreb gdje je francuski Montpellier slavio 25:22.

Realno, PPD Zagreb je u prvih 30 minuta izgledao sjajno, na poluvremenu je vodio 13:12, ali u nastavku jednostavno nije išlo. Pitalo se nešto i Montpellier koji je 'stisnuo' u obrani pa su 'zagrebaši' zabili samo devet golova...

Nakon svega je trener Ivica Obrvan pokušao realno sagledati stanje stvari.

'Čestitke ekipi Montpelliera, za mene najboljoj ekipi u Francuskoj. Ne po sadašnjoj formi, već uređenju kluba i radu trenera koje sam upoznao u svoje četiri godine rada u Francuskoj. Sviđa mi se taj njihov pristup, mi smo se u četiri dana dosta pripremali za taj rukomet s dosta kontakta koji Montpellier igra i u obrani i u napadu', rekao je Obrvan i dodao:

'Kad igrate s elitnim ekipama, pokažu se i mnoge ozljede koje smo imali. Zadovoljan sam s borbom igrača, nismo se predali kad je Montpellier otišao na pet-šest razlike, to inače mrzim. Pokazali smo borbu, došli na dva-tri i jedva čekamo taj jedan veliki skalp da skinemo to višemjesečno prokletstvo.'

• +14
RK PPD Zagreb - Montpellier, rukomet, Liga prvaka, 27.10.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

'Prokletstvo' nije višemjesečno, taj niz poraza u Ligi prvaka traje i to još od 22. veljače 2020. godine. Prošle sezone omjer je bio nula pobjeda i svih 14 poraza, ove 'zagrebaši' i dalje nemaju pobjedu, tek remi i pet poraza. Katastrofalan je to podatak koji frustrira i Obrvana.

'Pokušao sam igračima to dočarati i mislim da sam dosta dobro uspio, ali puna mi je kapa toga da smo malo blizu, malo vodimo, pa 30 ili 40 minuta igramo dobro. Dugo radim ovaj posao i trebamo pravu pobjedu. Odigrali smo sjajno prvo poluvrijeme, ali su iskustvo, rotacije i obrane Šege presudili', zaključio je trener rukometaša PPD Zagreba Ivica Obrvan.