Trijumf Argentine

Razbijeno prokletstvo! Argentina u polufinalu nakon 24 godine

05.07.2014 u 17:47

Posljednju veliku utakmicu Argentina i Belgija odigrali su na Svjetskom prvenstvu 1986. kada je Maradona uspio poraziti zlatnu belgijsku generaciju. Nakon što su posljednji put bili u polufinalu 1990. Argentinci ponovo dolaze na dva koraka od titule, koju su posljednji put osvojili baš 1986. u Meksiku

Argentina - Belgija 1:0

90+5' gotovo je. Argentina je u polufinalu.
90+4' Messi izbija sam pred Courtoisa ali on brani. Odmah nakon toga, velika prilika za Belgiju, no Argentinci ostaju u prednosti.
90' igrat će se još pet minuta.
88' Belgija pokušava stvoriti priliku nabacivanjima u šesnaesterac. Puno gužvi nije urodilo izglednom prilikom.
85' De Bruyne je pucao s ruba kaznenog prostora. Garay je blokirao.
81' zadnja promjena u Argentini. Izlazi Higuain, ulazi Gago.
76' Mertens puca iz slobodnog udarca. Lopta ide pored vrata.
75' zadnja izmjena u Belgiji. Izlazi Hazard, ulazi Chadli.
70' izmjena u Argentini. Izlazi Lavezzi, ulazi Palacio.
68' izgledna situacija za Argentinu. lopta je brzo krenula prema Messiju, ali je do nje prije došao Kompany
60' dvostruka izmjena u Belgiji. Izlaze Origi i Mirallas, ulaze Lukaku i Mertens
55' Higuain nakon driblinga izbija sam pred Courtoisa, ali njegov udarac završava na prečki. Sjajna prilika za Argentinu koja je aktivnija na početku drugog dijela.
51' Higuain je ubacivao u sredinu, lopta se odbila od Van Buytena i završila pored gola.
46' počelo je drugo poluvrjeme.
45+2' kraj prvog dijela.
45' igrat će se još dvije minute.
42'Mirallas je u padu zahvatio loptu glavom ali prolazi tik pored gola.
40' Messi puca ali malo iznad gola.
39' slobodan udarac na samom rubu kaznenog prostora za Argentinu
32' loše vijesti za navijače Argentine. Di Maria ne može nastaviti utakmicu. Umjesto njega ulazi Enzo Perez.
28' nakon nekoliko minuta belgijskog pritiska, Messi je poslao izvrsnu dugu loptu prema Di Mariji, čiji je udarac u zadnji trenutak blokiran.
26' De Bruyne još jednom puca s udaljenosti. ovog puta argentinski golman mora braniti.
17' Belgija je pokušala stvoriti opasniju situaciju ubacivanjima i nakon kornera, no za sada još nisu ozbiljno ugrozili argentinski gol
13' De Bruyne je pucao s udaljenosti ali je bio neprecizan.
8' gooool za Argentinu. Messi je poslao loptu Di Mariji na krilo. On je ubacio u sredniu, gdje je nakon odbijanca došla do Higuaina, koji je pucao iz prve i pogodio.
7' igra se pomalo ustalila. Zadnjih par minuta je Argentina više držala loptu ali se igralo uglavnom na sredini bez velikih prilika.
3' nakon dvije minute belgijskog držanja lopte, Argentina je pokrenula svoj prvi napad i odmah je djelovala opasno
Utakmica je počela.
Argentina: Romero, Zabaleta, Demichelis, Garay, Basanta, Biglia, Mascherano, Di Maria, Lavezzi, Messi, Higuain
Belgija: Courtois, Alderweireld, Van Buyten, Kompany, Vertonghen, Witsel, Fellaini, De Bruyne, Mirallas, Hazard, Origi

Pobjednik ovoga susreta u polufinalu će igrati protiv bilo Nizozemske ili Kostarike. I jedni su i drugi dosad ostvarili četiri pobjede, a obje su ekipe morale u osmini finala igrati produžetak kako bi došle do ove faze - Argentina protiv Švicarske, a Belgija protiv SAD-a.