LA LIGA

Rakitićeva golčina izazvala oduševljenje: O majko moja...

29.10.2023 u 07:27

Po bod su osvojili nogometaši Cadiza i Seville u 11. kolu španjolske La Lige, međusobna utakmica ove subote završila je 2-2.

Nakon nešto manje od pola sata igre Cadiz je imao dva gola prednosti, u osmoj minuti Chris Ramos je bio strijelac za 1-0, dok je dvadeset minuta kasnije Machis dao gol za 2-0.

Sevilla nije klonula duhom već je do odmora smanjila golom Argentinca Ocamposa u 37. minuti, a stvari je potpuno na početak vratio hrvatski nogometaš Ivan Rakitić. U 60. minuti Rakitić je desnom nogom, s ruba šesnaesterca, sjajno naciljao volej udarcem suprotne rašlje.

Na kraju se ispostavilo da je to bio pogodak za konačnih 2-2, a Rakitić je odigrao cijelu utakmicu te dao premijerni ovosezonski ligaški pogodak.

'O majko moja', riječi su s kojima je gol prokomentiran u tekstualnom prijenosu na španjolskom portalu Mundo Deportivo.

Sevilla je ostala na 13. mjestu ljestvice, dok je Cadiz odmah iza Andalužana.

U nedjelju će se za bodove boriti Betis - Osasuna, Rayo Vallecano - Real Sociedad, Athletic - Valencia i Atletico Madrid - Alaves, dok se posljednja utakmica kola igra u ponedjeljak. Sastaju se Granada - Villarreal.