VELIKI PREOKRET

PSG s igračem manje sredio Marseille u derbiju!

06.10.2013 u 23:20

Nogometaši aktualnog prvaka Francuske, PSG-a, vratili su se na diobu prvog mjesta prvenstvene ljestvice na uistinu veliki način...

PSG je u nedjelju navečer, u sklopu 9. kola Le Championnata, gostovao na Velodromeu kod Marseillea i u 34. minuti utakmice gubio 1-0, te imao igrača manje. Thiago Motta zaradio je, pomalo prestrogo, crveni karton zbog neopreznog starta u svom kaznenom prostoru, a siguran realizator jedanaesterca bio je Andrew Ayew

Trebalo se s minimalnim vodstvom otići na predah, no jedno ubacivanje Van der Wiela u kazneni prostor i utrčavanje inače lijevog beka Maxwella donijelo je PSG-u izjednačenje. Visoku je loptu Van der Wiela prvi glavom zahvatio Maxwell, te ju je poslao preko domaćeg vratara Mandande, koji je istrčao sa svojih vrata kako bi ju 'boksao'.

U nastavku se rezultat nije mijenjao sve do 66. minute, kada je u domaćem šesnaestercu neoprezno srušen Marquinhos, inače stoper PSG-a, a siguran realizator nastrože kazne bio je Zlatan Ibrahimović. Bio je to ujedno i konačan rezultat utakmice.

PSG se pobjedom vratio na vrh prvenstvene ljestvice, koji dijeli s Monacom.

Le Championnat, 9. kolo:

Montpellier – Lyon 5-1 (Montano 16, 68, Mounier 45, Cabella 59-11m, 66 / Lacazete 47)

Bordeaux – Sochaux 4-1(Saiver 21-11m, Jussie 39, Diabate 70, 89 / Contout 17)

Marseille – PSG 1-2 (Ayew 34-11m / Maxwell 45, Ibrahimović 66-11m)