IZBJEGNUT PORAZ

PSG primio očajan gol, Cavani ga spasio!

27.10.2013 u 23:21

U posljednjoj utakmici 11. kola prve francuske nogometne lige aktualni prvak PSG izvukao je remi kod St. Etiennea, iako je do posljednjih 20-ak minuta zaostajao 0-2...

Blaise Matuidi postigao je sretan i spretan pogodak u trećoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 2-2 i uzimanje jednog boda kod neugodnog domaćina. Sve je izgledalo sjajno u redovima St. Etiennea do 59. minute. Domaćin je pogocima Benjamina Corgneta i Romaina Hamouma vodio u 51. minuti s 2-0, no potom je u 59. ostao bez Fabienea Lemoinea, koji je zaradio drugi žuti karton.

Manje od 10 minuta nakon toga Edinson Cavani je smanjio na 1-2, a potom se do kraja susreta nastavila opsada domaćeg gola. Trud se gostima isplatio u 93. minuti kada je Matuidi s otprilike 30-ak metara sa sredine išao ubaciti loptu na peterac, koju su promašili Zlatan Ibrahimović i Cavani, no još važnije i domaći vratar Stephane Ruffier.

Do pobjedničkog pogotka PSG nije uspio doći, a domaćin može jako žaliti za izgubljena dva boda, koja je imao u šaci svega dvije minute do kraja susreta.

Iako nije pobijedio, PSG se vratio na vrh Le Championnata, koji pak ponovno dijeli s Monacom, koji je ranije ovog dana svladao Lyon u Kneževini s 2-1.