LE CHAMPIONAT

PSG dao četiri komada Dijonu i preuzeo vrh prvenstvene ljestvice, po dva zabili Kean i Mbappe

24.10.2020 u 23:55

Francuski nogometni prvak Paris SG zasjeo je na vrh ljestvice uvjerljivom 4:0 domaćom pobjedom protiv posljednjeplasiranog Dijona u susretu 8. kola.

Prva dva gola za Parižane postigao je novi igrač u njihovom sastavu Kean (3, 23) u prvoj četvrtini susreta, da bi konačni rezultat s dva pogotka u završnici postavio Mbappe (82, 88).

PSG sada ima 18 bodova, jedan više uz utakmicu više od drugog Lillea, a tri više od trećeg Rennesa i četvrtog Marseillea koji je ranije u subotu kao gost svladao Lorient s minimalnih 1:0.

Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Balerdi u 54. minuti. Hrvatski reprezentativni stoper Duje Ćaleta-Car ušao je u igru za Marseille u samoj završnici, u 89. minuti.

Lorient je 17. sa sedam bodova, dok je Dijon posljednji s dva boda.