• Objavljeno 07.10.2012 u 21:09
Hanover 2012 Mame Diouf  Konstantin Rausch

Hanover 2012 Mame Diouf Konstantin Rausch

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: Peter Steffen/DPA/PIXSELL

Dortmundska Borussia nije izdržala pritisak domaćih nogometaša na gostovanju kod Hannovera u nedjeljnom dvoboju sedmoga bundesligaškog kola. Bayern je već pobjegao devet bodova (21-12)

Završilo je 1-1, a domaći su zasluženo izjednačili u 86. minuti preko Mamea Birama Dioufa, nakon slobodnog udarca koji se izveo Szabolcs Huszti, te odbijanca poslije kojeg je strijelcu asistirao Ya Konan.

Dominirali su igrači Mirka Slomke cijelo drugo poluvrijeme. Strijelac Diouf promašio je u 78. minuti stopostotnu priliku promašivši prazan gol s dva metra, točnije dodavši loptu na koju je uklizao u naručje gostujućem vrataru Weidenfelleru koji je praktički savladan ležao u visini prve vratnice. Također im je poništen pogodak u 55. minuti zbog sumnjivog prekršaja Konana nad Marcelom Schmelzerom pri jednom prekidu. Zabio je Eggiman.

Borussia je bolja bila tijekom prvih 45. minuta, a u vodstvo je došla u 26. minuti nakon sjajne akcije Bendera, Piszczeka i strijelca Lewandowskog.

Trener Jürgen Klopp morao je, međutim, mijenjati prisilno dvojicu ozlijeđenih. U 39. minuti Blaszczykowskog, a na poluvremnu i Hümmelsa. Prvi je ozlijedio koljeno, drugi stopalo.

U igru s klupe gostujuće momčadi nije ulazio Ivan Perišić.

Hannoveru je ovo bila 22. uzastopna utakmica bez poraza na domaćem travnjaku u Bundesligi. Posljednja momčad kojoj je uspjelo slaviti u Hannoveru bila je Borussia iz Mönchengladbacha u travnju 2011. godine.

U Stuttgartu su remizirali istoimena domaća momčad i Bayer iz Leverkusena. Završilo je 2-2 uz po dva pogotka Vedada Ibiševića s domaće i Stefana Kießlinga s gostujuće strane.

Kießling je zabio već 17. bundesligaški pogodak u kalendarskoj godini. Nitko nije zabio više od njega u 2012., dok je Klaas-Jan Huntellar uspio napraviti identičan doseg.

Vedad Ibišević treći je put jednu bundesligašku utakmicu u dresu Stuttgarta završio s dvama pogocima. U Hoffenheimu mu je to za nogom pošlo još u osam navarata.

Prvi Bosančev pogodak, postignut u 19. minuti iz 11-erca, bio je prvi ovosezonski domaće momčadi postignut na Mercedes-Benz-Areni u bundesligaškim dvobojima. Čekala je publika na njega 289 minuta.