MINIMALNA POBJEDA

Projektil Xabija Alonsa spasio Bayern velike sramote

16.12.2015 u 09:35

Nogometaši Bayerna izborili su plasman u četvrtfinale njemačkog Kupa nakon što su na Allianz Areni pobijedili Darmstadt 1:0

Pogodak odluke zabio je Xabi Alonso u 40. minuti sjajnim pogotkom sa 20-tak metara.

Prolaz u četvrtfinale izborili su i Bayer Leverkusen, Werder i drugoligaš Heidenheim. Bayer je očekivano odradio posao protiv četvrtoligaša Unterhachinga pobijedivši 3:1. Domaćin je poveo golom Maxa Bauera u 27. minuti, no 'apotekari' su okrenuli rezultat s tri gola. Strijelci su bili Hernandez (31), Kiesling (55) i Bellarabi (83). Tin Jedvaj nije konkurirao za sastav Bayera, dok je Dario Krešić utakmicu pratio s klupe za pručuve.

U 'ljepotici večeri' Werder je na gostovanju pobijedio Borussiju Moenchengladbach 4-3. Domaćin je poveo 1-0, potom je Werder okrenuo rezultat s dva gola, Borussija je sredinom drugog dijela izjednačila na 2-2, no tada je Werder zabio nova dva gola. Domaći sastav je do kraja susreta uspio tek ublažiti poraz. Strijelci za Werder bili su Sternberg (51), Vestergaard (58), Pizarro (75) i Ujah (78), dok su golove za Borussiju postigli Stindl (32) i Hrgota (73, 90+3).