ODLIČAN MEČ

Preokret na Mastersu u Montrealu; Španjolac stigao do najveće titule u karijeri, a Poljak ostao bez savršenog učinka u finalima

Španjolski tenisač Pablo Carreno-Busta (ATP - 23.) trijumfom na ATP Masters 1000 u Montrealu završio je najbolji tjedan u karijeri, a do svog najvećeg naslova je stigao pobijedivši u finalu Poljaka Huberta Hurkacza (ATP - 10.) sa 3-6, 6-3, 6-3

Za 31-godišnjeg Španjolca je to bilo prvo finale na turnirima Masters 1000 serije u karijeri, a ukupno 12. na ATP Touru, do kojeg je stigao izgubivši samo jedan set u prethodnih pet nastupa.

Poljaku Hubertu Hurkaczu, prošlogodišnjem pobjedniku Masters 1000 turnira u Miamiju, ovo je bilo šesto finale u karijeri, a u prethodnih pet je uvijek izašao kao pobjednik. Nakon osvajanja prvog seta (6-3) još mu je samo jedan trebao za nastavak pobjedničkog niza u finalima, ali ga nije dočekao.

'Breakom' za 2-0 u drugom setu te za 2-1 u trećem, Carreno-Busta je napravio veliki preokret, a Poljaka je nakon prvog seta ostavio bez prilike za oduzimanje servisa. Pobjedu je osigurao slomivši servis Poljaka po treći put u meču za konačnih 3-6, 6-3, 6-3.

Pablo Carreno-Busta je postao tek treći španjolski tenisač koji je podignuo pobjednički trofej na kanadskom Mastersu. Prvi je to učinio Manuel Orantes 1975., a potom je to još pet puta uspjelo Rafaelu Nadalu (2005., 2008., 2013., 2018. i 2019.).

Trijumf u Montrealu i sedmi naslov u karijeri Španjolcu je donio povratak među 20 najboljih tenisača svijeta, a u sljedećem tjednu će biti na 14. mjestu pojedinačne ATP ljestvice. Hubert Hurkacz će ostati na 10. poziciji.

Pobjednik je, osim 1000 bodova, zaradio i 915.295 američkih dolara, dok je Hurkacz uz 600 bodova osvojio 499.830 USD.