VRUĆE U SPLITU

Preokret Hrvatske za pobjedu nad Gruzijom

03.06.2011 u 19:45

Od 20 sati na Poljudu su igrali Hrvatska i Gruzija kvalifikacijsku utakmic za odlazak na EP 2012. Nakon vodstva gostiju od 16. minute, naši su tek u drugom dijelu uspjeli postići pogdak, ali potom i drugi

HRVATSKA - GRUZIJA 2:1

90'+3 švedski sudac označio je kraj a to je značilo i pobjedu Hrvatske 2:1
84' - Modrićev udarac pogodio je nekog od gostujućih igrača, lopta je promijenila smjer ali i otišla kraj gola
80' - Poljud je opet glasan
77' - GGOOOLLL - Kalinić sjajno zabija za 2:1 nakon Duduovog prodora
76' - GGOOOLLL - Dujmovićeva asistencija a Mandžukić zabija za 1:1
74' - novi Srnin udarac i nova obrana Lorije
71' - Srnin slobodnjak opet je završio na vratnici
70' . Bilićevi posljednji pokušaj, ušli su Dujmović i Klasnić, a izašli su Vukojević i Perišić
69' - Kalinić je imao dva pokušaja, do duše iz teške situacije, ali rezultat se nije promijenio
66' - 'Igrajte pičk...' - ori se Poljudom
65' - i Perišić pokušava glavom, no neprecizno
61' - Vukojević je izborio slobodnjak za naše u zoni udarca, ali Srna pogađa gostujući živi zid
61' - izašao Iašvili a ušao Daušvili
58' - duga akcija naših koju je Eduardo završio udarcem i pogodio prečku
57' - nažalost, u igri naših nema konkretnosti
56' - Gruzijci mijenjaju, umjesto Siradzea ušao je Dvališvili
52' - kad već nije išlo ubačajima, Pranjić je pokušao udarcem iz daljine
49' - Srna je opet ubacio, ali je opet i siguran Loria
46' - Kalinić je zamijenio Jelavića

POLUVREMENA
45' - Srnin ubačaj bio je previsok za Eduarda pa je propala i ova prilika - Poljud grmi - Hoćemo pobjedu
43' - solo-prodor Iašvilija Šimunić zaustavlja bez problema
41' - Perišić je izborio korner; Modrić ubacio ali blok gostiju izbio
39' - Pranjićev ubačaj s lijeve strane izbija Kaladze
37' -Mandžukić se izborio za udarac, ali je golman bio siguran
32' - obrana Gruzijaca vrlo je čvrstka i kompaktna28' - navijači su se sjetili i teškoozlijeđenog Drage Gabrića
25' - duga akcija naših, a koju je na ubačaj Srne udarcem u vratnicu završio Luka Modrić
24' - igra Hrvatske nije obećavajuća21' - Gruzijce je ovo vodstvo ohrabrilo - ćini se kao da je navijanje uplašilo naše, a ne gostujuće igrače
16' GOOLLL -  i dok smo se mi nadali; Gruzijci su zabili za 0:1; ubacio Iašvili, a Kankava glavom zabio za vodstvo Gruzije
14' - vatromet na Poljdu, UEFA će sigurno pisati kazne, ali sada ćemo valjda lakše do pobjede; uletjela je i baklja u teren
13' - oglasila se i malobrojna skupina gruzijskih navijača
9' - Srna u zadnji trenutak izbija loptu ispred Siradzea
8' - odličan solo-prodor Šimunića, nagrađen je pljeskom
5' - došlo je i do konflikta na jugoistoku, ali intervenirala je policija
 - dok većina stadiona šuti, s jugoistoka se čuje, HNS pederi, nogomet ste sje---, a navijači su smješteni iza transparenta Ultras Vinkovci; čuju se i prvi zvižduci našima
2' - Eduardo je u prilici nakon ubačaja Perišića, ali bezopasno za goste
1' - prvi prekid za Hrvatsku izvodi Srna, Loria je izboksao loptu, a potom i Siradze odbija u korner

SPLIT - Stadion na Poljudu. Gledatelja 35.000. Sudac Stefan JOHANNESSON (švedska)

HRVATSAK: Runje - Srna, Ćorluka, Šimunić, Pranjić - Vukojević, Modrić - Perišić, Mandžukić, Eduardo - Jelavić
GRUZIJA: Loria - Salukvadze, Kubutia, Kaladze, Grigalava, Kašia, Kizanišvili, Kankava, Kvirkvelia, Iašvili, Siradze