17.06.2016 u 17:20

• +12

EURO 2016., Češka - Hrvatska

Izvor: Reuters / Autor: Robert Pratta

Hrvatska nogometna reprezentacija ima priliku pobjedom protiv Češke osigurati plasman u osminu finala EURA i sasvim se rasteretiti uoči zahtjevnog susreta sa Španjolcima u Bordeauxu

Hrvatska - Češka 2:2 (1:0)
Strijelci: Perišić 37, Rakitić 59 / Škoda 76, Necid 94p

Hrvatska: Subašić - Srna, Ćorluka, Vida, Strinić - Badelj, Modrić - Brozović, Rakitić, Perišić - Mandžukić
Češka: Čech - Kaderabek, Hubnik, Sivok, Limbersky - Plašil, Darida - Skalak, Rosicky, Krejči - Lafata

101' - kraj utakmice, Hrvatskoj remi koji zbog tijeka situacija izgled ako poraz
100' - Ćorluka izbacuje, Česi napadaju kao osice
98' - ulaze Schildenfled i Vrsaljko. Čačić razmišlja o bloku i brani bod...
97' - Subašić brani nedovoljno jak volej škode
96' - ne piše, ali čini se da je sudac odlučio nadoknaditi devet minuta
94' - GOOOL: Necid pogađa s bijele točke pod gredu

93' - šokantan penal za Češku. Vida je igrao rukom
90' - nastavljena je utakmica, završilo je i 90
88' - Clattenburg prekida utakmicu...
87' - uletjelo je desetak baklji u teren, pa i topovski udar...
86' - ulazi Necid, Česi završavaju s tri napadača
85' - Perišić neumorno otvara kontre, ali češki bek čisti ispred Brozovića
83' - Česi su zaprijetili, ali iz zaleđa...
80' - Brozović  prima loptu i sjajno se okreće, no oštar udarac od bloka prolazi tik uz stativu...
76' - GOOOL: Rosicky savršeno vanjskom ubacuje za Škodu koji glavom pogađa suprotne rašlje

72' - Rakitić iz opasnog slobodnjaka preko gola
72' - Mandžukić je treći puta dobio lakat u skoku na utakmici, žuti karton za Sivoka
68' - Mandžukić gurnut u leđa na skoku, Clattenburg ni ne pomišlja na penal. Drži 'engleski kriterij' kroz cijeli dvoboj
66' - Rakitić idealno za Mandžu koji usamljen pred Čechom promašuje. Šteta, posao bi bio praktično završen
65' - mirno održavamo golemu prenost, osmina finala je pred vratima
62' - Čačić 'se igra Zidanea', umjesto Modrića učazi Kovačić
59' - GOOOL: Brozović vuče kontru i daje Rakitiću koji potkopava i zabija Čechu 'kroz uši'
55' - Vida otklanja opasnost glavom, Česi su našli način za opstati u našoj polovici dulje od dva dodavanja

52' - Krejči iz okreta puca, Subašić mirno brani. Prvi pokušaj Čeha u okvir gola
52' - Strinić blokira dobar udarac Čeha s 20 metara
50' - Česi su podigli zadnju liniju, prvi pokušaj hrvatske kontre nije uspio...
46' - Rakitić iz daljine visoko na hrvatsku tribinu za početak nastavka
46' - nema izmjena, kreće nastavak

Česi će s vremenom morati preuzeti rizik, a tada bi hitrina nađih krila trebala postati ključna
Hrvatska je dominirala i tehnikom i trkom, jedan gol je možda i premala nagrada za prikazano

46' - prošla je minuta nadoknade, sretniji rezultatom mogu biti Česi
42' - Ćorluka skida s noge zicer Vidi... Kao da ne viču dovoljno na terenu
40' - Ćorluka je opet zavijene glave
38' - GOOOL: Badelj uzima loptu i daje ju Perišiću koji nakon 'bicikla' zabija u suprotni kut svojim najdražim udarcem!
37' - Rakitić ne dodaje u kontri i onda lažnjakom izlazi sam pred Čecha, ali majstor golman mu brani nogom
34' - prekršaj na Subašiću nakon ubačaja s desne
32' - prejaka lopta Rosickog u rijetko, ozbiljnijem pokušaju Čeha
31' - povećavamo pritisak na terenu i tribinama
31' - Rakitić i Mandžo sami u kontri, Mandžo u blok

29' - Mandžukić dobiva neugodan udarac u zatiljak. Ali nakon pola minute se diže
28' - ubacuje i Brozović, pa Srna... Česi još sve kontroliraju...
27' - Mandžukić u najboljoj namjeri skida ubačaj s glave Vide koji bi vjerojatno pogodio. Šteta!
26' - Ćorluka s puno stila sječe potencijalno opasnu češku kontru
23' - zreo početak naših, još 'samo' nedostaje lopta u Čechovoj mreži
21' - dok Česi traže penal,, Perišić za milimetar kratak u hrvatskoj kontri. Puca i Rakitić, ali preko gola
20' - ofenziva Hrvatske, nekoliko ubačaj u nizu ali bez učinka

17' - Srna je mogao dobiti žuti karton, Clattenburg drži 'engleski kriterij'
13' - sve držimo pod kontrolom, Česi u bloku vrebaju grešku
10' - u uvodnom dijelu smo bolji, no Čech još nije ozbiljno testiran
8' - sada Badelj uspijeva pucati sa slične pozicije, ali pored Čechovih vrata
7' - Srna za Badelj koji je na tren bio slobodan u sredini na 18 metara, ali u zamah mu ulazi budni Lafata
5' - kompliciramo u svojih 16, Subašić otklanja opasnost u priličnoj gužvi
2' - vezana dva kornera za Hrvatsku, Čech otklanja prvi, drugi završava preteškim pasom za Mandžu
1' - daleko glasnije navijanje Hrvata nego u Parizu na početku utakmice
1' - prvi napad za češku, počela je utakmica odluke