WALES BOLJI OD ŠKOTSKE

Potop Srbije protiv Belgije gledalo tek 15.000 navijača

12.10.2012 u 22:43

Osim dvoboja Makedonije i Hrvatske, u petak su se igrale i preostale dvije utakmice A skupine europskih kvalifikacija za odlazak na SP u Brazilu 2014. godine

Iako je izbornik srpske reprezentacije Siniša Mihajlović molio, pa potom i prijetio odlaskom iz Boegrada, navijači se nisu odazvakli u broju kojem su se domaćini nadali. Na kišnoj Marakani skupilo se tek 15.000 naivijača, što će sasvim sigruno natjerati Mihajlovića da preseli u neki od manjih gradova.

Srbi su imali blagu dominaciju u početku dvoboja, ali u 34. minuti je Kevin De Bruyne nabacio s desnog krila, a Christian Benteke je pored dva domaća braniča glavom pogodio za 0-1. U 68. minuti je Mousa Dembele s desne strane proigrao De Bruynea koji je izbio sam pred Željka Brkića i udvostručio prednost gostiju. U prvoj minuti sudačke nadoknade Dries Mertens je asistirao Jelavićevom suigraču iz Evertona Kevin Mirallas za konačnih 0:3.

Preokretom u samoj završnici utakmice nogometna reprezentacija Walesa je u Cardiffu pobijedila Škotsku s 2:1 u sklopu skupine A kvalifikacija za SP u Brazilu 2014. godine.

Velšani su nakon dva ogleda u skupini bili bez boda, a dugo se činilo da će tako ostati i nakon večerašnjeg ogleda. No, onda se ukazala najveća zvijezda domaće reprezentacije, Tottenhamov krilni nogometaš Gareth Bale koji je s dva pogotka u zadnjih deset minuta donio domaćima veliko slavlje.

Nakon asistencije Stevena Fletchera Škote je u 27. minuti u vodstvo doveo James Morrison. Zanimljivo, prije ove utakmice, Škotska nije izgubila 27 puta zaredom kad je imala prednost na poluvremenu. No, svemu jednom dođe kraj, pa je tako i momčad Craiga Leveina ostala na kraju praznih džepova.

Bale je u 80. minuti, nakon prekršaja Shauna Maloneyja, izborio penal koji je sam i realizirao, da bi u 89. minuti sjajno zabio s otprilike 25 metara za konačnih 2:1.