IDEALAN ULAZ U NOVU

Portland ušutkao Duranta i zaslužio vrh lige

01.01.2014 u 11:23

Portland Trail Blazersi izrežirali su sjajan preokret u novogodišnjoj noći kada su gostovali kod Oklahome Cityja i slavili pobjedu 98-94

Domaći su košarkaši vodili s čak 11 razlike u četvrtoj četvrtini, međutim u tih posljednjih 12 minuta igre Oklahoma je ostala "bez" Kevina Duranta koji je ubacio jedan jedini poen od svojih 37 na susretu. Durant je u četvrtoj četvrtini, koju je Portland dobio 27-16, šutirao 0-5 iz igre, a pogodio je i tek jedno od dva slobodna bacanja.

LaMarcus Aldridge je predvodio drugu najbolju momčad Zapadne konferencije do pobjede s 25 poena i 14 skokova, a veliku je pomoć dobio i od svog razigravača Damiena Lillarda koji je sudjelovao s 21 poenom i 11 asistencija. Kod Oklahome je spomenuti Durant ubacio 37 poena uz 14 skokova, a pravu je pomoć dobio jedino od Sergea Ibake (17 koševa).

Zanimljivo, bio je to prvi poraz u klupskoj povijesti Oklahome kada igra susret na Staru godinu.

Aktualni viceprvak NBA lige San Antonio je očitao košarkašku lekciju Brooklyn Netsima koji su gostovali u AT&T Centeru. Spursi su slavili sa 113-92 uz gotovo pa minimalni napor najboljih igrača u momčadi. Tony Parker je predvodio teksašku momčad s 18 poena i šest asistencija, dok su Tim Duncan i Manu Ginobili ubacili po 15. Sva su trojica odigrala u prosjeku 25 minuta u susretu koji je odlučen do poluvremena (23 razlike).

Iznenađenje večeri kreirao je Sacramento, koji je slavio kod Houstona sa 110-106. Goste su do pobjede predvodili Rudy Gay s 25 poena i šest skokova, te sjajni DeMarcus Cousins koji je ostvario double-double učinak od 17 poena i 16 skokova. Upravo je Cousins bio ključni čovjek Kingsa u posljednjih nekoliko minuta susreta s ubačajem za vodstvo 105-104 nakon skoka u napadu, s oduzetom loptom u obrani i bacanjem u kontru za povećanje vodstva, te iznuđivanjem prekršaja u napadau najboljeg čovjeka Houstona – Jamesa Hardena.

Harden je ostvario najbolji učinak u dosadašnjem dijelu sezone s 38 poena i 10 skokova. Imao je solidnu pomoć svojih suigrača, ali su se Rocketsi, koji su koristili svega osam igrača u ovom susretu, u samoj završnici raspali.

NBA liga, utorak:

Boston – Atlanta 91-92 (Olynyk 21k, 5a / Millsap 34k, 15s)
Indiana – Cleveland 91-76 (George 21k, 8s / Varejao 14k, 11s)
Orlando – Golden State 81-94 (Afflalo 15k, 4a / Lee 22k, 9s)
Houston – Sacramento 106-110 (Harden 38k, 10s / Cousins 17k, 16s)
San Antonio – Brooklyn 113-92 (Parker 18k, 6a / Plumlee 15k, 13s)
Chicago – Toronto 79-85 (Deng 16k, 4s / Valančiunas 15k, 9s)
Oklahoma City – Portland 94-98 (Durant 37k, 14s / Aldridge 25k, 14s)
LA Lakers – Milwaukee 79-94 (Young 25k, 6s / Knight 37k, 8s)

8. Dallas 31 18 13
9. Minnesota 31 15 16