kraj ruskog prvenstva

Porazom od Dinama, Ivica Olić i CSKA ostali bez Europe; dvojica hrvatskih reprezentativaca propustila kolo zbog ozljeda

16.05.2021 u 18:01

Moskovski CSKA, koji vodi hrvatski trener Ivica Olić, ostao je bez plasmana u Europu nakon što je u susretu posljednjeg kola ruskog prvenstva izgubio od gradskog suparnika Dinama 2:3

CSKA je na koncu završio sezonu na šestom mjestu s 50 bodova, tri manje od petoplasiranog Sočija i četvrtoplasiranog Rubina.

Olićeva momčad povela je u 18. minuti golom Najaira Tiknizjana, no Dinamo je okrenuo rezultat golovima Vjačeslava Gruleva (65, 72). Izjednačio je Chidera Ejuke (79), a u posljednjim trenucima susreta pobjedu Dinamu donio je Arsen Zakharjan.

Nikola Moro odigrao je cijeli susret za Dinamo dok Nikola Vlašić nije nastupio za goste zbog ozljede.

Moskovski Lokomotiv zaključio je sezonu pobjedom 1:0 protiv Urala, a pogodak odluke zabio je Dmitri Ribčkinski u 89. minuti.

Vedran Ćorluka je u svom zadnjem nastupu za moskovski klub odigrao svih 90 minuta. Ćorluka nakon devet godina napušta Lokomotiv i ovoga ljeta bit će jedan od suradnika u stožeru Zlatka Dalića u redovima hrvatske vrste. Međutim Ćorluka još uvijek nije službeno objavio znači li to i prekid njegove karijere.

Prvak Zenit je na gostovanju pobijedio Tambov 5:1 uz četiri gola Artema Dzjube. Dejan Lovren nije nastupio za Zenit zbog ozljede.