EP U VATERPOLU

Poraz vaterpolista, ništa od polufinala

23.07.2014 u 20:11

Na Europskom prvenstvu u Budimpešti hrvatske vaterpoliste danas od 19 sati očekuje četvrtfinalna utakmica s Italijom. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

Hrvatska - Italija 7:8 (1:1, 2:3, 2:2, 2:2)

Četvrta četvrtina

32' - kraj, ništa od polufinala
31' - Muslim, s igračem više, vraćamo nadu, 7:8
30' - Giorgetti je bio precizan iz peterca, 6:8
29' - kazna je odmah stigla, golčina Giorgettija, 6:7
28' - postaje sve dramatičnije, nikako da povedemo, sami smo si krivi, premalo je odlučnosti
26' - Sukno je zabio svoj treći gol, ali sada s krila, s igračem više, 6:6

Treća četvrtina
24' - opet nas je probio Figlioli s igračem više, 5:5
22' - Sukno je pogodio izvana sa čovjekom na ruci, 5:5
21' - Figlioli je precizan s igračem više, Talijani opet vode, 4:5
20' - koliko smo gluposti napravili u napadu, to bi nam se moglo osvetiti
18' - Lončar je primio loptu na centarskoj poziciji i onda okrenut leđima svladao Tempestija, 4:4
17' - Joković iz daljine, ali je vratnica bila na strani suparnika

Druga četvrtina
15' - odmah smo uzvratili s igračem više, Muslim je preuzeo odgovornost, 3:4
15' - udarac iz daljine Di Fulvija za 2:4
14' - Fondelli sa sredine, s igračem više za novo vodstvo Talijana, 2:3
13' - napokon smo brzo reagirali s igračem više, Lončar je ostao usamljen i tu priliku je realizirao, 2:2
10' - Šetka je previše pustio Luonga koji je to iskoristio, 1:2
10' - i dalje su 'barakude' odlične u obrani, posebno s igračem manje, Pavić je sjajan, no šteka u napadu

Prva četvrtina
8' - Pavić je bio na visini zadatka, ali smo šeprtljavi u napadu
5' - Sukno je probio talijanski blok s igračem više - 1:1
3' - Joković je presjekao loptu, povukao do talijanskog gola i onda uzdrmao vratnicu
1' - Aicardi je odmah zabio sa centarske pozicije - 0:1

---------------------------------------------------------------------------

Hrvatsku vaterpolsku reprezentaciju očekuje dvoboj sa starim znalcima.  Italija je nastup po skupinama završila bez poraza (tri pobjede i dva remija), a glavna zvijezda joj je vratar Tempesti. Jasno je kako Tucakovim izabranicima neće biti lako da izbore polufinale.

'To nam je sad najvažnija utamica na prvenstvu, a Italiju jako dobro poznajemo i uvjeren sam da možemo ih pobjediti. Svi igrači su zdravi i spremni za četvrtfinale, rekao je izbornik Ivica Tucak.