SERIE A

Poplava u Rimu, težak poraz Napolija u Bergamu

03.02.2014 u 09:26

Neočekivano su težak udarac dobili nogometaši Napolija u 22. kolu talijanskog prvenstva. Na gostovanju kod Atalante su poraženi s 3-0...

U osam uzastopnih ligaških utakmica momčad Rafaela Beniteza nije znala za poraz, a onda je u Bergamu uslijedilo prizemljenje. I to nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo golova.

Nastavak je donio 'eksploziju' Atalante koja je s dva pogotka Germana Denisa i jednim Maximiliana Moraleza došla do osme ovosezonske pobjede. Napoliju je ovo, pak, četvrti poraz koji ga dodatan uteg u borbi za drugo mjesto. Dodajmo još da u kadru Atalante nije bilo Marka Livaje, dok Josip Radošević nije ulazio u igru za Napoli.

Lazio nastavlja s dobrim igrama od dolaska Edoarda Reje. Rimljani su u nedjelju u Veroni svladali Chievo s 2-0 pogocima Antonija Candreve i Baldea Keite.

Prava je golijada viđena u dvoboju začelja. Catania i Livorno su odigrali neodlučeno 3-3, a zanimljivo je da je svih šest pogodaka palo u drugom poluvremenu. Verona je, pak, kao gost svladala Sassuolo s 2-1 i izbila, barem privremeno, na peto mjesto.

Dvoboj Rome i Parme na Olimpicu prekinuta je, a potom i odgođena zbog kišom natopljenog travnjaka. Utakmica je započela prema rasporedu u 15h, ali nakon samo 11 minuta igre sudac De Marco poslao je momčadi u svlačionicu nakon što je uvidio da lopta na travnjaku uopće ne odskače.

Serie A, 22. kolo:

Sassuolo - Verona 1-2 (Flores 90 / Manfredini 50-ag, Toni 86)

Chievo - Lazio 0-2 (Candreva 6, Keita 70)

Catania - Livorno 3-3 (Bergessio 61, Barrientos 75, Almiron 88 / Emeghara 50, 78, Betanin 72 - 11m)

Atalanta - Napoli 3-0 (Denis 47, 64, Moralez 70)