skijaški letovi

Poljak je sedam godina čekao na ovaj rezultat, a najveći konkurent bio mu je 19-godišnji Slovenac

15.02.2020 u 14:04

Poljak Piotr Žyla pobjednik je natjecanja u skijaškim letovima za Svjetski kup održanog u austrijskom Kulmu, on je slavio letovima od 225,5 i 219,5 metara što mu je ukupno donijelo 418.5 bodova

Za 33-godišnjeg Piotra Žylu ovo je tek druga pobjeda u karijeri, a prvu je ostvario još prije sedam godina u Oslu.

Drugo mjesto zauzeo je mladi, 19-godišnji Slovenac Timi Zajc sa samo 0.3 boda manje od Žyle, on je ostvario letove od 222,5 i 225,0 metara, dok je treći bio vodeći u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Austrijanac Stefan Kraft sa 414.6 bodova (224,5 i 214,5 metara).

Kraft je osvojio samo 0.1 više od četvrtog Nijemca Karla Geigera, drugog u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa, pa sada ima 1173 boda, 78 više od Geigera, dok je treći Poljak Dawid Kubacki, koji je bio peti u Kulmu, sa 985 bodova.