Pogledajte top 5 stvari prvog kola Lige prvaka!

• Zadnja izmjena 25.09.2014 12:57
  • Objavljeno 18.09.2014 u 12:00
Zahovič - Klopp

Izvor: Reuters / Autor: Montaža: Srdjan Zivulovic / Ralph Orlowski

Prvo kolo Lige prvaka donijelo je mnoga uzbuđenja, vrhunske poteze te odličnu igru. Od svega spomenutog, izabrali smo pet stvari koje će ostati u pamćenju po dobrom nakon prvog kola

Naši sjeverni susjedi, pogotovo građani Maribora, žive svoj nogometni san, a osim njih još su neki igrači i klubovi zaslužili biti spomenuti u ovom tekstu...

Momčad kola: Maribor

Utakmica: Maribor - Sporting 1:!
Iako su sjajne pobjede ostvarili Roma i Porto, iako je Schalke odličnom momčadskom igrom došao do boda na Stamford Bridgeu, te iako je Real Madrid potpuno demolirao vrlo solidnu momčad Basela, momčad kola mora biti Maribor, koji je odmah došao do boda u prvom susretu Lige prvaka, iako su igrali protiv vrlo dobre ekipe portugalskog viceprvaka. Maribor je imao sjajne dionice igre, pogotovo krajem prvog poluvremena, pa su tako pokazali da se može puno postići s vrlo skromnim klupskim proračunom te bez velike vanjske podrške.

RTL

Autor: RTL

Trener kola: Jurgen Klopp

Utakmica: Borussia D. – Arsenal 2:0
Momčad za koju su svi mislili kako je u silaznoj putanji, iz koje je otišao najbolji napadač Lewandowski pobijedila je pojačani Arsenal uvjerljivo 2:0, pritom dominiravši terenom punih 90 minuta. Dobar dio zasluga mora ići na konto baš njihovog trenera, koji je ponovo u svojoj ekipi pobudio onu igru koja ih je krasila proteklih nekoliko sezona. Presing na loptu gotovo svih 90 minuta i brza tranzicija oružja su za koja Englezi nisu imali protuigru.

Igrač kola: Gervinho

Utakmica: Roma – CSKA 5:1
U visokoj pobjedi Rome na domaćem terenu 5:1 protiv CSKA, Gervinho je potpuno izludio gostujuću momčad svojim prodorima i driblinzima. Igrač koji je poznat po činjenici da se teško odvaja od lopte u Romi je ipak stasao te već u prvoj utakmici dokazao kako bi mogao postati igrač kakav je Wenger nekoć mislio da može biti. Dva pogotka i jedna asistencija sjajna su bilanca prve utakmice.

Gol kola: Ciro Immobile

Prvi službeni gol za svoj novi klub talijanski je reprezentativac postigao na stvarno impresivan način, tako što je loptu primio na svojoj polovici, pretrčao gotovo 50 metara, te nakon toga hladno poslao loptu iza leđa protivničkog vratara. Pogodak za pamćenje, kojim je Immobile samo još jednom potvrdio kako njegova igra nema nikakve veze s njegovim prezimenom (nepokreni). Srećom po njega, Borussiju i Kloppa.

Hrvatski potez kola: Luka Modrić

Utakmica: Real Madrid - Basel 5:1
Nakon što je Real Madrid izgubio dvije posljednje utakmice u Primeri, počelo se pričati o mogućim promjenama unutar kraljevske momčadi, ali Ancelotti je ipak na teren poslao gotovo istu postavu, uz iznimku desnog beka. Iako su svoje role odlično odradili Ronaldo i Bale, posebno će u sjećanju ostati Modrićeva asistencija kod drugog pogotka Reala, što je ujedno i najljepši potez kojeg smo u ovom kolu vidjeli od nekog našeg igrača. Iako, i Mandžin je pogodak bio za svaku pohvalu...