favbet premijer liga

Pogledajte najzanimljivije trenutke utakmice u kojoj je Cibona svladala Škrljevo

11.10.2023 u 22:24

Zadar, Cibona i Dubrava ostvarili su pobjede u susretima 3. kola FavBet Premijer lige, košarkaškog prvenstva Hrvatske. Zadar je bio bolji od Alkara 106:73, Cibona je pobijedila Škrljevo 76:58, dok je Dubrava porazila Zabok 95:88

Aktualni prvak Zadar nije imao previše problema s Alkarom. Već nakon prve četvrtine domaćin je vodio čak 17 razlike (34:17). Na poluvremenu je bilo +23, nakon treće dionice 26 razlike, a na koncu je završilo 107:73.

Kod Zadra šestorica igrača su upisala dvoznamenkati broj koševa, predvodili su ih Krševan Klarica sa 16 koševa, 11 skokova i osam asistencija, te Adem Mekić i Ivan Njegovan s po 15 koševa. Kod Alkara su najefikasniji bili Hrvoje Vučić sa 17 koševa, te Michael Green s 13 koševa.

Uvjerljiva je bila i Cinona. 'Vukovi' su odlično otvorili susret i nakon prve četvrtine vodili su 27:14. Prva se četvrtina pokazala ključnom, jer smo u preostale tri dionice gledali izjednačenui igru u kojoj je Cibona bila bolja s pet razlike (49:44).

Kod Cibone su bili najbolji Ivan Perasović s 25 koševa, 12 skokova i četiri asistencije, te Krešimir Radovčić s 23 koša i pet asistencija. Na suprotnoj strani Karlo Uljarević je zabio 27 koševa uz 10 skokova i četiri asistencije.

‘Za nas teška utakmica kao i svaka druga jer smo u skraćenoj rotaciji, ali moramo upisivati pobjede u ovakvim utakmicama kako bi ostali u borbi za to prvo mjesto na tablici. Dali smo sve od sebe danas i idemo tako dalje’, rekao je Domagoj Vuković, igrač KK Cibona.

KK Cibona – KK DepoLink Škrljevo 76:58, košarka, FavBet Premijer liga, 11.10.2023 Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport

Dubrava je porazila Zabok 95:88. Kod domaćina najefikasniji su bili Toni Ročak s 28 koševa i sedam skokova, te Mihael Kos s 20 koševa. Goste su predvodili Dino Cinac s 20 koševa i 11 skokova, te Antonio Sikirić s 15 koševa.

U prvom susretu 3. kola Dinamo je u utorak kao domaćin, s uvjerljivih 106:61 pobijedio Bosco.

Prvi strijelac Dinama bio je Ivan Nakić-Vojnović s 19 koševa, a ostvario je i šest skokova. Ivan Vrgoč je dodao 14 uz osam skokova, dok je Hrvoje Garafolić ubacio 12 koševa, a imao je šest asistencija i četiri skoka. Kod Bosca je prvi strijelac bio Toni Jelenković s 15 koševa.

Nakon tri kola vode Dinamo i Zadar sa omjerom 3-0.