MAXtv PRVA LIGA - 32. KOLO

Pogledajte golove za senzacionalni uspjeh Zagreba!

19.04.2016 u 18:49

Nogometaši Zagreba upisali su drugu prvenstvenu pobjedu ove sezone! 'Pjesnici' su s 2:0 svladali Split

Iako su ih na tablici dijelila čak 33 boda, ali i 'nogometna filozofija' jer Split se bori(o) za Europu, a Zagreb samo za čast i ugled - jer prvoligaških ambicija više nema - dvoboj Zagreba i Splita bio je posve ravnopravan.

Možda bismo mogli čak i reći da su 'zagrebaši' svojim angažmanom, posebice igrom u prvom dijelu te 20-ak minuta drugog dijela, bodove zaslužili više.

Gabrijel Boban pucao je u šestoj minuti, a Stepčić u 13., no vratar Duka u obje je situacije ostao nesavladan. Gosti su prvu prigodu pak imali tek u 25. minuti, ali Majstorović je nakon ubačaja glavom prebacio loptu preko gola.

U drugom dijelu Split je pokazao nešto više ambicija i da na golu 'pjesnika' nije bilo sjajno raspoloženog Dominika Livakovića, tko zna kako bi se utakmica prelomila. Dvije je prilike imao Franjić, potom i Blagojević, ali nakon 59. minute gosti su opet 'stali', baš kao i u prethodne tri utakmice - kada nisu zabili ni pogotka.

Zagrebov Boban pak u 65. minuti prvi put prijeti, potom još jednom u 68., a onda je u 69. nakon odličnog guranja lopte kroz noge Blagojeviću zabio za 1:0. Bio je to njegov deseti ovosezonski pogodak.

Imali su Splitovci priliku za izjednačenje u 78. i 79. minuti, ali Livaković se nije dao svladati.

A točku na 'i' dobre igre Zagreba stavio je Valentino Stepčić, koji je u 85. minuti na efektan način zaključio brzu kontru i pogodio za 2:0.

Iako ni to nije trebao biti konačni rezultat, jer Bobanov udarac iz 88. minute već je preletio Duku, ali i vratnicu gola gostiju.

Zagreb - Split 2:0
Rijeka - Dinamo Zagreb 20:00