PUKLA ČVRSTA RIJEKA

Pogledajte golove kojima se Dinamo približio naslovu

21.02.2016 u 19:10

Dinamo je u derbi susretu 23. kola MAXtv Prve lige nanio prvi prvenstveni poraz Rijeci i tako si stvorio veliku zalihu na čelu prvenstvene ljestvice

Rijeka do večerašnjeg izlaska pred desetak tisuća gledatelja nije imala poraz u ovogodišnjem prvenstvu. Nije im pomogla niti frenetična poruka njihove Armade, Soudanijevi (i Sigalijev) golovi za konačnih 3:0 (0:0) vjerojatno su riješili pitanje novog prvaka.

Dinamo je do prednosti od pet bodova stigao u čvrstoj utakmici u kojoj su pokazali više, a sve kapitalizirali u završnici dvoboja.

U prvom poluvremenu gost nije imao niti jedan pokušaj prema vratima Eduarda, a mogao je da je sudac Vučemilović pad Tomasova preko noge Sigalija okarakterizirao kao kazneni udarac. U nastavku je Dinamo nastavio pritiskati i riječki obruč probio u 65. minuti. Antolić je donio loptu 'otpisanom' Soudaniju koji je mirno pogodio Vargićevu mrežu. Najvažniji od šest njegovih dotadašnjih golova ovoga prvenstva.

Rijeka nije stvorila pravu priliku za povratak, a razrješenje je došlo u 83. minuti kada je Sigali glavom pod gredu proslijedio odličan ubačaj Ćorića. Malodušnost u gostujućoj obrani u asučevoj nadoknadi je iskoristio Soudani koji je zabio za 3:0 i završio ovu priču.

Do kraja je još 15 kola, no teško je zamisliti scenarij u kojemu Dinamo, neopterećen europskim nastupima, može izgubiti pet bodova prednosti.