• Zadnja izmjena 31.10.2009 18:44
  • Objavljeno 31.10.2009 u 17:21
Andrea Penezić (Podravka - Byasen)

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Robert Šoštarić

Rukometašice Podravke Vegete upisale su prvu pobjedu u ovogodišnjoj Ligi prvakinja. Zovkova je ekipa bila bolja sa 32:31 od norveškog Byasena

Nakon poraza od Leipziga u prvom kolu, igračice Podravke Vegete s velikim su imperativom dočekale norveški Byasen. Gošće su pak imale istu želju, ali im nije mogla pomoći prva vratarka Grimsbo jer je morala ostati kod kuće zbog simptoma svinjske gripe, pa su uoči utakmice i delegati EHF-a morali konzultirati nadležne koji su ipak dopustili odigravanje utakmice.

Podravka je pokušala to iskoristiti i već na startu utakmice stekla je velikih četiri pogotka prednosti (5:1). No, kako su stigle do vodstva, još su ga brže prokockale, a domaćima nije pomoglo ni 12 obrana sjajne Ivane Jelčić. Gošće su do kraja poluvremena preokrenule rezultat, ponekad su vodile i s tri gola razlike (15:12, 16:13):

U nastavku su Norvežanke nastavile u istom ritmu, čak su i povećale prednost (19:15). No domaće su igračice, ponajprije zahvaljujući raspucanoj Svitlani Pasičnik (u drugom dijelu zabila osam golova) i raspoloženoj Jelčić (sve zajedno 23 obrane), ipak uspjele stići do preokreta i slaviti sa 32:31. Imale su gošće prigodu za izjednačenje, ali odlična Jelčić zaustavila je posljednji pokušaj i donijela Podravki važnu pobjedu.