Leipzig je u određeni dijelovima utakmice bio opasnija momčad, ali nije uspio realizirati svoje prilike i Real je to kaznio prekrasnim golom Diaza u 48. minuti za konačnih 1:0. U drugom susretu City je pobijedio u Copenhagenu (3:1) pogocima De Bruynea (10'), Silve (45') i Fodena (92') dok je Mattsson u 34. minuti zabio jedini pogodak za domaćine

RB LEIPZIG: Gulacsi - Simakan, Orban, Klostermann - Heinrichs, Schlager, Olmo, Raum - Simons - Šeško, Openda

REAL MADRID: Lunin - Carvajal, Nacho, Tchouameni, Mendy - Valverde, Kroos, Camavinga, Diaz - Vinicius Junior, Rodrygo

FC Copenhagen - Manchester City 1:3 (De Bruyne, 11', Mattsson, 34', B.Silva, 45', Foden, 93')

• +9
Red Bull Leipzig - Real Madrid, Liga prvaka, 13.2.2024. Izvor: EPA / Autor: Filip Singer
  • +10
Kopenhagen - Manchester City, Liga prvaka, 13.2.2024. Izvor: Profimedia / Autor: Jonathan NACKSTRAND / AFP / Profimedia
  • 90’

Kraj utakmice

• 90’

Igrat će se još minimalno 4 minute sudačke nadoknade

• 86’

Vinicius i Šeško su dobili žute kartone

• 84’

Haidara je potegnuo s distance, ali raspoloženi Lunin je i to obranio

• 81’

Leipzig dominira i traži gol za izjednačenje! Šeško se sjurio u šesnaesterac, opalio je po golu, ali Lunin je još jednom odlično reagirao i obranio je udarac

• 77’

Poulsen je dobio žuti karton

• 76’

Trostruka zamjena kod Leipziga, izlaze Openda, Olmo i Henrichs, a ulaze Poulsen, Elmas i Haidara

• 72’

Olmo je silovito pucao s distance, ali Lunin je obranio udarac i odmah je Real složio brzu kontru! Vinicius se sjurio u šesnaestearc, slomio je obranu i dobro je pucao po golu, ali vratnica je spasila domaćina

• 67’

Carvajal je zaradio žuti karton

• 65’

Nakon greške obrane Vinicius je proigrao Rodryga u šesnaestercu, koji nije bio precizan