GOL KRANJČARA

Pobjeda 'redsa' za žrtve Hillsborougha

11.04.2009 u 14:25

U Premiershipu je na rasporedu bilo 32. kolo, a najviše pažnje bilo je posvećeno utakmici između Liverpoola i Blackburna gdje su se akteri prije početka prisjetili strašne tragedije koja se dogodila na Hillsboroughu. Treba spomenuti i pogodak Nike Kranjčara koji je Portsmouthu donio bod protiv WBA-a

Tragedija na Hillsboroughu

Prije 20 godina (15. travnja 1989), na stadionu Hillsboroughu, domu Sheffielda, za vrijeme polufinalne utakmice FA kupa između Liverpoola i Nottinghama zbog prevelikog broja gledatelja, u gužvi je poginulo 96 ljudi, a oko 800 navijača bilo je ozlijeđeno. Bila je to najveća tragedija u britanskom nogometu.

Zato je utakmica na Anfieldu protiv Blackburna počela minutom šutnje u znak sjećanja na događaj koji se nikada više ne smije ponoviti. Gostujući kapetan položio je prije ogleda i vijenac za žrtve Hillsborougha što je popraćeno pljeskom ispunjenog gledališta, a igrači su imali crni flor oko ruke.

Što se tiče same utakmice, nije bilo nikakve neizvjesnosti. Liverpool je već u petoj minuti poveo golom Torresa, a španjolski reprezentativac u 33. minuti povećao je prednost na 2:0. Do kraja utakmice, domaćin je stigao do još dva gola, a strijelci su bili Daniel Agger (83) i Ngog (89) za uvjerljivih 4:0.

Hrvatski nogometni reprezentativac Niko Kranjčar bio je strijelac za Portsmouth koji je na svom terenu protiv posljednjeplasiranog West Bromwich Albiona odigrao tek 2:2. Kranjčar je u 65. minuti iz slobodnog udarca svladao gostujućeg vratara Carsona i time postavio konačni rezultat. Prethodno je Portsmouth poveo sa 1:0 preko Kaboula (33), a potom su Greening (48) i Brunt (62) preokrenuli na 1:2.

Vedran Ćorluka i Luka Modrić odigrali su svih 90 minuta za Tottenham Hotspur koji je na svom White Hart Laneu svladao West Ham United sa 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Pavljučenko (65).

Manchester United zadržao je vodstvo na ljestvici s bodom više i utakmicom manje od Liverpoola zahvaljujući 2:1 pobjedi na gostovanju kod Sunderlanda. Junak pobjede ponovno je bio mladi Talijan Macheda koji je postigao pobjednički gol u 76. minuti. Inače, Scholes je doveo aktualnog prvaka u vodstvo u 19. minuti, a na 1:1 izjednačio je Scott u 55.

Rezultati:

Liverpool - Blackburn Rovers 4:0 (Torres 5, 33, Agger 83, Ngog 90)
Chelsea - Bolton Wanderers 4:3 (Ballack 40, Drogba 49, 63, Lampard 60-11m / O'Brien 70, Basham 74, Taylor 78)
Middlesbrough - Hull City 3:1 (Tuncay 3, Bates 29, M. King 90 / Manucho 9)
Sunderland - Manchester United 1:2 (K. Scott 55 / Scholes 19, Macheda 76)
Tottenham Hotspur - West Ham United 1:0 (Pavljučenko 65)
Portsmouth - West Bromwich Albion 2:2 (Kaboul 33, Kranjčar 65 / Greening 48, Brunt 62)
Wigan Athletic - Arsenal 1:4 (Mido 18 / Walcott 61, Silvestre 71, Aršavin 90, Song 90+2)
Stoke City - Newcastle United 1:1 (Diagne-Fayea 33/ Carroll 81)

Nedjelja:

Manchester City - Fulham 1:3 (Ireland 28 / Dempsey 50,83, Etuhu 59)
Aston Villa - Everton 3:3 (Carew 33, Milner 55, Barry 67-11m / Fellaini 19, Cahill 23, Pienaar 54)