POGLEDAJTE GOLOVE

Pobjeda i tuga: Lokomotiva imala u šaci PAOK i Tudora...

16.07.2015 u 21:57

Igrači Lokomotive ostvarili su u prvom dvoboju drugog pretkola Europske lige najveću pobjedu u novijoj povijesti kluba, no primljen gol u posljednjoj minuti odnio im je velik dio izgleda za ukupan trijumf

Ždrijeb je u Kranjčevićevu ulicu Lokomotivi poslao grčki PAOK, a snjim i hrvatskog stručnjaka Igora Tudora i koaliciju Paokovih i Partizanovih navijača koji su do samog kraja dvoboja strepili. Konačan rezultat 2:1 za Lokomotivu zvuči sjajno. I jest, pogotovo kada se uzme u obzir da su gosti iz Soluna stvorli niz prilika, ali domaćini su vodili s 2:0 sve do sučeve nadoknade i mogli su na uzvrat putovati s dalekom većim izgledima....

PAOK je u uvodnih 20 minuta već bio propustio tri izgledne prilike kada Jerko Leko iz daljine nije uspio pogoditi nebranjena vrata. Grci su preko Slovaka Maka u međuvremenu bili propustili još jedan zicer, a Lokomotiva više nije upozoravala...

U 30 minuti Luka Begonja je 'donio loptu' Marku Kolaru koji pogađa za iznenađujuće vostvo. Mogao je nakon nove velike prilike Paoka vodstvo povećati i Marić, no nije bio konkretan u sjajnoj situaciji. Svejedno, Lokomotiva je do predaha zabila još jednom! Strijelac Kolar iz kuta se pretvorio u dodavača, a Franko Andrijašević je glavom pogodio za teško predvidljivih 2:0.

Nije ovo bila, činilo se do završnice, bila večer trenera Tudora. Tijekom službenog debija na klupi Paoka bio je osuđen na gledanje obrana Zelenike i promašenih zicera (još četiri izgledne situacije u nastavku) svoje momčadi, ali razloga za nezadovoljstvo ima i Lokomotiva. Olsenove obrane Kolaru i Begonji spriječile su da Lokomotiva već u prvom dvoboju dođe do kolosalnih 3:0.

I 2:0 bilo bi golemih, ali u sučevoj nadoknadi Mak je uspio izbjeći zaleđe, ostati miran i realizirati zadnju priliku utakmice. Lokomotivu čeka teška potvrda odlično obavljenog posla sljedeći četvrtak u uzavrelom Solunu.