PONOVNO U FORMI

Pobjeda Bayerna, pogodak Olića

29.11.2009 u 19:50

Nakon što je postigao pobjednički pogodak za Bayern u Ligi prvaka, Ivica Olić nastavlja s dobrim igrama i u Bundesligi. U pobjedi Bayerna nad Hannoverom hrvatski je reprezentativac sudjelovao s jednim pogotkom

U susretu 14. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je na gostovanju pobijedio Hannover 3:0, a drugi gol za bavarski sastav postigao je hrvatski reprezentativac Ivica Olić i to u 47. minuti.

Olić je sudjelovao i u akciji za prvi gol, koji je u 19. minuti zabio Müller. Bio je to treći Olićev gol ove sezone te druga asistencija. Strijelac trećeg gola za Bayern bio je Gomez u sudačkoj nadoknadi. Olić je igrao do 85. minute, dok je Danijel Pranjić izašao iz igre u 76. minuti.

U drugom nedjeljnom susretu Bayer je u Leverkusenu deklasirao Stuttgart 4:0. Junak utakmice bio je Stefan Kiessling s tri pogotka (22, 59, 87-11m), a jedan je postigao Eren Derdiyok (39).

Ovom pobjedom Bayer je preuzeo vodstvo na ljestvici sa 30 bodova, dok je Kiessling vodeći strijelac lige sa 12 golova. Werder je na drugom mjestu sa 27 bodova, dok je Schalke treći sa 25 bodova. Bayern se popeo na četvrto mjesto sa 24 boda. Na začelju je i dalje Hertha s pet bodova.