BUNDESLIGA

Petrić zabio i asistirao za mirnu pobjedu HSV-a

19.02.2011 u 17:39

Mladen Petrić bio je ključni igrač HSV-ove 4:0 pobjede nad Werderom. Naš je napadač u 19. postigao prvi, a u 64. minuti asistirao Guerreru za drugi pogodak. Bio je to osmi Petrićev pogodak u Bundesligi ove sezone

U susretu 23 kola njemačkog nogometnog prvenstva HSV je na HSH Nordbank Areni pobijedio Werder 4:0, a prvi pogodak postigao je hrvatski reprezentativac Mladen Petrić u 42. minuti. Golove za HSV zabili su i Jose Paolo Guerrero (64, 79) i Änis Ben-Hatira (87). Petrić je za HSV odigrao cijeli susret.

Lider prvenstva Borussia Dortmund bez većih problema je pobijedio St Pauli 2:0, a strijelci su bili Lucas Barrios (39) i Ralph Gunesch (49-autogol).

Kaiserslautern je na gostovanju kod Hannovera izgubio 0:3. Srđan Lakić je za poraženi sastav igrao cijeli susret, dok je Ivo Iličević igrao do 74. minute.

Poraz je upisao i Wolfsburg kod Freiburga 1:2. Mario Mandžukić nije nastupio za goste zbog ozljede.

Hoffenheim i Koln su odigrali bez pobjednika, 1:1. Josip Šimunić nije ulazio u momčad Hoffenheima, Mate Jajalo je za Koln odigrao zadnje četiri minute, dok je Miro Varvodić utakmicu pratio s gostujuće klupe.

Na ljestvici vodi Borussia Dortmund sa 55 bodova, Bayer ima 42 boda, dok je treći Hannover sa 41 bodom