BUNDESLIGA

Petrić presudio Bayernu u Hamburgu

26.09.2009 u 21:17

U derbiju 7. kola nogometnog prvenstva Njemačke hamburški HSV je na domaćem terenu pobijedio minhenski Bayern 1-0, a pobjednički gol postigao je hrvatski reprezentativac Mladen Petrić u 72. minuti. Petriću je to treći pogodak u sezoni

Petrić je odigrao cijeli susret u dresu HSV-a, dok je Ivica Olić za Bayern igrao do 66. minute, kada ga je zamijenio Gomez. Drugi hrvatski reprezentativac u redovima Bayerna Danijel Pranjić bio je na klupi za pričuve.

Pogotkom Jeffersona Farfana u 'rurskom derbiju' Schalke je slavio kod Borussije Dortmund 1:0, a kod gostiju je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio na klupi.

Bayer Lverkusen je slavio 1:0 u gostima kod Kölna Zvonimira Solde, i to zahvaljujući pogotku Simona Rolfesa.

HSV je ovom pobjedom zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice sa 17 bodova, koliko ima i drugoplasirani Bayer Leverkusen, a treći je Schalke sa 13 bodova. Bayern se nalazi na šestom mjestu sa 11 bodova.

Köln - Bayer Leverkusen 0:1
Werder– Mainz 3:0
Wolfsburg – Hanover 4:2
Borussia Dortmund - Schalke 0:1
Eintracht - Stuttgart 0:3
HSV – Bayern 1:0