wta wuhan

Petra Martić izborila 3. kolo nakon drame; 'pomela' je protivnicu u prvom setu, a onda neočekivano pala...

24.09.2019 u 10:26

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u 3. kolo WTA turnira u Wuhanu, ona je u 2. kolu nadigrala Šveđanku Rebeccu Peterson sa 6-0, 3-6, 6-1 nakon sat i 52 minute igre.

Nakon što je projurila prvim setom, Petra Martić je zapala u probleme sredinom drugog seta zbog čega se za pobjedu protiv Peterson morala nešto duže zadržati na terenu.

Kod rezultata 3-3 Martić je propustila dvije 'break-lopte' na servis Šveđanke da bi zatim u sljedećoj igri ona pokleknula na svom početnom udarcu pa je Peterson stigla do prednosti od 5-3 i servisa za drugi set. Šveđanka je u tome i uspjela, no u trećem setu je ponovno Martić bila dominantna.

Nakon što je svaka igračica zadržala svoj početni udarac u prva dva gema, Martić je osvojila posljednjih pet igara i stigla do nove, 15. uzastopne pobjede u susretu koji je igran u tri seta.

U 3. kolu Martić će igrati protiv pobjednice susreta između Ruskinje Veronike Kudmertove i Švicarke Belinde Benčič.