DRAMA U BEOGRADU

Partizan na šokantan način ispao iz Europe!

10.12.2015 u 23:11

U večernjim utakmicama posljednjeg kola Europske lige nogometaši Parizana poveli su protiv Ausburga, a onda primili tri pogotka i izgubili 3:1. Upravo je to rezultat koji je trebao gostima da bi prošli u nokaut fazu natjecanja...

Partizan je u teškoj grupi u kojoj još igraju Athletic Bilbao i nizozemski AZ Alkmaar odlično gurao ove jeseni, no slomio se ovog četvrtka u Beogradu. Protiv Augsburga mu je poput Olympiacosa dan prije s Arsenalom trebao manji poraz od 3:1, koliko je pobijedio u Njemačkoj. No, izgubio je istim rezultatom i zbog lošije gol razlike ispao.

Kad je Parizan poveo u 11. minuti golom Oumaroua činilo se da ne može ostati bez europskog proljeća. No, uporni Augsburg se nije predavao, a Hong i Verhaegh su uspjeli preokrenuti rezultat. U samoj završnici Živković je dobio drugi žuti karton. Augsburg je to iskoristio u 89. minuti te golom Bobadille ostao u Europi.

Iz iste skupine prošao je i Athletic Bilbao koji je remizirao s Alkmaarom u posljednjem kolu.

U drugim skupinama Fiorentina s Badeljom u prvom sastavu pobijedila je Belenenses golom Babacara u 67. minuti i tako zajedno s Baselom prošla dalje. Nikola Kalinić nije ulazio u igru.

Monaco za koji su utakmicu započeli Danijel Subašić i Mario Pašalić doživio je debakl u zadnjem kolu na White Hart Laneu. Tottenham je pobijedio 4:1 uz tri gola Lamele, a klub iz Kneževine je ispao. Dalje ide pobjedom nad Qarabagom i Anderlecht.

Sporting je pak pobjedom u zadnjem kolu izbacio Bešiktaš i prošao dalje zajedno s ruskim Lokomotivom, a već ranije su iz skupine K Schalke i Sparta osigurali europsko proljeće, no to ih nije spriječilo da pobijede i u zadnjem kolu. Lazio i St. Etienne međusobnim su remijem potvrdili plasman u nokaut fazu.