KonferencijskA ligA

Partizan je vodio 2:1, a onda doživio potop usred Beograda. Feyenoord je za 20 minuta zabio četiri gola

10.03.2022 u 21:22

U prvom susretu osmine finala Konferencijske lige nogometaši nizozemskog Feyenoorda napravili su krupni korak prema osam najboljih. U Beogradu su svladali Partizan čak 5:2.

Partizan je dva puta vodio (1:0 i 2:1), no Feyenoord se vraćao u susret, a potom u posljednjih 25 minuta napunio domaću mrežu. Dva gola za Feyenoord je postigao Toornstra, dok su po jedan dodali Dessers, Geertruida i Sinisterra.

U 46. minuti bilo je 2:1 za Beograđane, a 20 minuta kasnije 2:5 za Nizozemce.

Roma je također pobijedila u gostima. S 1:0 je u Arnhemu svladala Vitesse golom Portugalca Sergija Oliveire u nadoknadi prvog poluvremena. Završnicu utakmice Rimljani su odigrali s igračem manje (drugi žuti karton u 78. minuti je zaradio baš strijelac jedinog gola), dok je do 83. minute za Vitesse igrao mladi hrvatski reprezentativac Alois Dominik Oroz.

Uz dva gola Nigerijca Sora te po jedan Olayinke i Traorea praška Slavija je na domaćem terenu pobijedila LASK Linz 4:1, dok je PAOK kao domaćin s 1:0 svladao belgijski Gent. Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak odigrao je posljednjih pet minuta za grčki sastav.